Harekete Geçirici Etkinlikler

Enerji verici toplantı etkinlikleri, konferans çıktısını en üst seviyelere getirmek amacıyla, katılımcılarla birlikte interaktif bir hikaye oluşturmaya dayanmaktadır.

Dinleyicilerin konferans esnasındaki dikkatinin çekilmesi başarıya giden yolda çok önemli bir adımdır. Araştırmalar şunu göstermektedir ki, bir yetişkinin ortalama dikkat süresi sadece 10 dakikadır. Bu sebeple, konferans konuşmacılarının sunumları boyunca mesajlarını verme şekilleri ve içeriklerini düzenli olarak ayarlamaları kritik öneme haiz olduğundan ancak bu sayede dinleyicinin dikkati ve sunuma dahil olması sağlanabilmektedir.

Sunumlar arasındaki Enerji verici aktiviteler ya da "Enerji Toplantıları", insanların konuya dahil olmalarının sağlanması açısından zorunlu araçlar olarak düşünülmekte ve ROI açısında kritik öneme sahip bulunmaktadır. Konferanslarda kullanılan enerji verici etkinlikler, arzu edilen konferans temasının ya da toplantı çıktısının yararına olacak şekilde, katılımcılarla birlikte interaktif bir hikaye oluşturma stratejisinin bir parçasını oluşturmalıdır. En iyi tasarlanmış enerji verici etkinlik, dinleyicinin dikkatine odaklanmalı, konferansta amaçlanan öğrenme etkinliğiyle bir bütün halinde çalışmalı ve öğrenilen konuların akılda kalma oranını arttırmalıdır. Enerji verici etkinlikler çeşitli formlarda olabilmektedirler. Müzik ve ritim de içinde yer aldığı, networking aktivitelerinden aktif iyilik programlarına kadar çeşitlilik göstermektedir. Doğru zamanda doğru aktivitenin seçilmesi başarıya giden yolda kritik öneme sahip bulunmaktadır. Go Engage and Shake gibi teknoloji bazlı enerji verici etkinlikler, ilaveten anında kantitatif analitik geri bildirim alma özeliğine sahip olduklarından, bu sayede organizasyonları düzenleyenler de konferans başarısını doğru bir şekilde teşhis edebilmekte ve gelişirilmesi gereken alanları ortaya çıkarabilmektedirler.

Size uygun en popüler programlarımıza göz atın.
Karar verme konusunda yardıma mı ihtiyacınız var? Başka bir şey mi arıyorsunuz?

Bizimle irtibata geçiniz

Related Articles