Sadece Eğlence

İnsanların, çok daha keyifli bir çalışma hayatı ve daha verimli ekiplerde çalışmaları için birlikte eğlenebilecekleri ortamlar yaratın.

Hepimiz eğlenmeyi severiz, Dostluk dediğimiz şey, diğer arkadaşlarımızla vakit geçirmek, espriler yapmak ve birlikte takılmak anlamına gelmektedir. Birlikte eğlenen ekipler, birlikte çok daha iyi çalışmaktadırlar. Araştırmalar şunu göstermektedir ki, insanlar çalışma arkadaşlarıyla arkadaş olduklarında, işlerinin çok daha fazla tatmin edici, keyifli ve çalışmaya değer olduğunu belirtmişlerdir. Esnek çalışma olanakları, geçmişte olduğu gibi ekip üyelerinin sıkça yüz yüze gelmemeleri anlamına gelmektedir. Dijital teknolojiler, her ne kadar iletişimi kolaylaştırsa da, yine de yüz yüze etkileşim ve deneyimlerin paylaşılması konusu gerçek bir bağ kurulması konusunda oldukça etkili yöntemler olarak bilinmektedirler. Bir ekip içerisinde yer alan insanlar arasındaki karşılıklı güven ve arkadaşlık ekibin üstlenmiş olduğu projelerde ortak bir bağlılık ve disipline yol açacak şekilde grup sadakatini geliştirmektedir.

Çalışanlar bir yandan eğlenirken kendi normları dışındaki görevleri yerine getirmek suretiyle rahatlamakta ve doğal çalışma stillerinde performans göstermektedirler. Bunun iki açıdan faydası bulunmaktadır. İnsanlar kendilerini çok daha iyi tanımayı öğrenmekte ve çalışma arkadaşlarının benzersiz yeteneklerini takdir ederek diğerlerini bir takım içinde görmeye gelmektedirler. Bu karşılıklı saygı, kimlik duygusu ve hayranlık hissi uzun soluklu bir dostluk ve motivasyon sağlamakta ve bu sayede ortak hedefler doğrultusunda özenle ve sebat ederek çalışılmaktadır. Rahat ve resmi olmayan bir ortamda gerçekleştirilen takım kurma etkinlikleri sıklıklar ekip liderleri tarafından takım ruhunu, eğlenceyi, teşvik etmek ve ortak bir amaç oluşturmak gayesiyle kullanılmaktadır. Aynen birlikte oynayan, kaybeden ve kazanan spor takımlarında olduğu gibi, takım kurma aktiviteleri de hem elde edilen başarıları hem de başarısızlıkları kutlamak suretiyle ekipleri birlikte iyi bir şekilde çalışma konusunda motive edebilmektedir. Çok eğlenceli, yaratıcı ve unutulmaz ortak deneyimlerin kazanıldığı ve ekip bağının güçlendiği bu takım kurma aktivitelerini inceleyiniz.Size uygun en popüler programlarımıza göz atın.
Karar verme konusunda yardıma mı ihtiyacınız var? Başka bir şey mi arıyorsunuz?

Bizimle irtibata geçiniz

Related Articles