Hibrit Ekipler için Ekip Kurma

Artık çalışma şeklimiz yeni bir standarda sahip. Bir çok kişi, en azından bazen, uzaktan çalışabilir. Uzaktan çalışmanın bir seçenek olarak sunulduğu şirketlerde hibrit ekip yapısı gelişmektedir. Hibrit ekip, bazılarının evden çalışırken diğerlerinin bir ya da daha fazla farklı konumda ofislerinden çalıştıkları ekip çeşididir. Büyük şirketlerde, hibrit ekipler genelde bir ofiste çalışan kişilerden oluşur, fakat bu şirketlerin iş yerleri farklı şehirlerde ve genelde farklı ülkelerdedir!

Bu ekip kurma aktiviteleri hibrit ekiplerin bir karışımını içerir. Aynı fiziksel alanda çalışanların, fiziksel mesafe kurallarına uymasın uymasın yüz yüze etkileşimin bütün avantajlarından faydalanmaları için fırsat yaratmak adına dizayn edilmiştir. Ayrıca, farklı ofislerden ya da evlerden farklı konumlarda çalışan bir ya da daha fazla ekip üyesini dahil etmek için özellikle tasarlanmıştır. Bazı durumlarda, farklı rollere ve sorumluluklara sahip olurlar ve bazen aynı fiziksel alanı paylaşıyormuş gibi aynı rolleri ve sorumlulukları üstlenirler. Sonuç olarak, gerçek bir hibrit ekibe benzerler ve irtibata geçmenin, kahkahalara boğulmanın ve hibrit ekip dinamiklerini geliştirmenin harika bir yoludur.

Hibrit ekipler esneklik açısından çeşitlilik gösterir. Bazı çalışanlar kendi çalışma saatlerini ve yerlerini ayarlama konusunda tamamen bağımsızdırlar. Yine de, ekip üyelerinin haftanın ya da ayın belirli günlerinde belirli bir süre aşaüı yukarı yakın saat aralıklarında çalışmaları gerekir.

Etkili olabilmek için, hibrit ekipler, ekiple şeffaf bir katılım protokolü ve açık iletişim yönergeleri kuran yetkili liderler tarafından yönlendirilirler. Ortak kültür, takım dinamikleri ve empati gibi insan nitelikleri, etkili karma ekipler kurmanın bir yoludur. Bir video konferans platformu üzerinden düzenli ekip toplantıları ve bir mesajlaşma uygulaması aracılığıyla düzenli iletişim, işbirliğini ve paylaşılan yaratıcı düşünceyi geliştirmek için önemlidir. Mümkün olduğu durumlarda, ekiplerin zaman zaman aynı yerde yüz yüze bir araya gelebilmeleri de önemlidir.

Ayrıca, hibrit ekibinizi motive etmek ve ilgilerini canlı tutmak için kullanabileceğiniz bir dizi hızlı Kaynaştırma ve Canlandırma aktivitesi sunuyoruz. Bizimle irtibata geçin, sizinle bazı fikirlerimizi paylaşmaktan mutluluk duyarız.

Başka bir şey mi arıyorsunuz? Ekip Kurma Etkinliği Aramamıza göz atın.

Karar verirken yardıma mı ihtiyacınız var? İstediğiniz çıktıları elde edebilmeniz için ekibinize özel bir şeyler düzenleyelim.

Bizimle irtibata geçin