The Curio Show

Antik Road-Show, Call My Bluff ile bir arada

1 - 2 Saatler
Kapalı alan
Rekabetçi
12 - Sınırsız

Hakkında

Curio Show, biraz tahmin biraz da blöf yardımıyla oynanan, merak uyandırıcı bir tümdengelimli akıl yürütme oyunudur. Yaratıcı kelime oyunları ve akıllı sorularla sakin bir akşam eğlencesi yaratacak şekilde herkesi yavaş yavaş içine çekmektedir. Sosyal ve pozitif bir ortam yaratarak, zeki bir şekilde tartışmaları ateşlemektedir.

Sıradan tabak, vazo ve mobilyalar dünyasından uzaklaşıldığı oyunda, heykel kaidesi gibi merak uyandırıcı olanlardan oldukça tuhaf ve farklı olanlara kadar birçok nesne bulunmaktadır.

Nasıl oynanır

Ekipler bibloları aramaktadırlar. Her bir parçanın yaşı, değeri ve kullanım amacına göre sorulacak basit sorular tartışmayı ateşleyecektir. Ekipler daha sonra, sadece bir doğru olacak şekilde, kendi sıraları geldiğinde, antikanın üç özelliğinden bahsedeceklerdir. Diğer ekipler de hangisinin doğru olduğunu tahmin edeceklerdir. Gerçek ortaya çıkarılarak kazananlar ödüllerini almaktadırlar! 

Öğrenme ve gelişim sonuçları

Curio show, sosyal ve pozitif bir atmosfer oluşturmak amacıyla tartışmaların zeki bir şekilde yürütüldüğü, ince esprilerin yapıldığı ve hikayelerin anlatıldığı ideal bir network oluşturma etkinliğidir. Curio Show, katılımcılarda büyüleyici ve hayret verici nitelikte kalıcı beceriler, hatıralar ve bağlantılar bırakacak şekilde akıllı sorular sormayı ve tümdengelimli akıl yürütmeyi teşvik ettiğinden zihne odaklanmaktadır.

Harika bir deneyimdi. The Curio Show, konferans yemeğimiz için tam da bizim aradığımız niteliklerde, oldukça şık ve zekice tasarlanmış bir akşam yemeği etkinliğiydi. Herkes birbiriyle networlk çalışması yaparak iletişimini daha da güçlendirmiş oldu.

Avon

Request a Quote