Ağ Oluşturma

Gayrı resmi etkileşimler üzerinden, planlanmış aktiviteler ve ortak deneyimler elde edilmek suretiyle uzun süreli bir bağ oluşturulması hedflenmektedir.

the importance of networking

Ağ kurma, bireyler ve işletmeler için kaçınılmaz bir konudur. Araştırmalar profesyonel ağ oluşturmanın değerinden bahsetmektedir. Diğerlerinin ötesinde, ağ aynı zamanda iş fırsatlarının yaratılmasına, bilgi paylaşımı ve inovasyonun geliştirilmesine fayda sağlamaktadır. Bazı insanlar bunu bir angarya olarak görürken bazıları da ağ oluşturmaktan keyif almaktadırlar. Bu düşünce yapısının değiştirilmesi mümkün olup, burada bahsedilen ağın tamamlanması gereken bir görev olmanın çok ötesinde, keşfetmek ve yeni bir şeyler öğrenmek için bir fırsat olarak da algılanabilmektedir. Bu süreçte atılacak ilk adım, bazı ortak ilgi alanları yakalamak adına biriyle karşılaşmadan önce ev ödevinizi yapmanız gerektiğidir. Bu da ağ deneyiminizi çok daha keyifli bir hale getirecek ve çok daha iyi ilişkiler kurabilmenize imkan sağlayacaktır.

Yapılan araştırmalar şunu gösterecektir ki, uzun soluklu ilişkiler, gayrı resmi etkileşimlerden ziyade planlı aktiviteler ve ortak deneyimler sayesinde gerçekleşmektedir. Catalyst takım kurma programlarından Quickfire konferans ağı kurmak adına oldukça uygun bir programdır. Ekip puanına yönelik olarak, bireyler ve gruplar şeklide bir dizi mental, fiziksel veya aktif zorlukların tamamlanmasıyla birlikte insanların kabiliyetleri ve kişisel özellikleri de ön plana çıkmaktadır. Bu durumda, karşıt beceriler veya çalışma stillerine yönelik olarak insanlar birbirlerine hayranlık duymaya başlamaktadırlar. Catalyst takım kurma programlarının birçoğunda, birbirinden bağımsız görevden oluşan bir ortak deneyim üzerine tesis edilmiş olup, bu sebeple ekip arkadaşları arasında mükemmel hatıraların yaşanmasına ve ekip içinde uzun soluklu ilişkiler tesis edilmesine olanak sağlamakta hatta birbiriyle yüzyüze gelme imkanı bile bulamayan bireyler arasında da aynı etkileşimi sağlamaktadır

Size uygun en popüler programlarımıza göz atın.
Karar verme konusunda yardıma mı ihtiyacınız var? Başka bir şey mi arıyorsunuz?

Bizimle irtibata geçiniz

Related Articles