Robot Revolution

Build working robots and program them to complete a series of challenges

1 - 3 Saatler
Kapalı alan
Katılımcı
6 - Sınırsız

Hakkında

Ekipler, COBOT (Ortak bir çalışma alanında insanlarla fiziki etkileşime giren işbirliği halinde çalışılan robotlardır. Kendi başına ya da belli bir rehberlik yardımıyla çalışacak şekilde tasarlanan diğer robotlarla tezat oluşturmaktadır) için olan yeni bir standarda yönelik temel teşkil edecek bir robot yapımı ve programlaması görevi verilen bir grup araştırmacı bilim adamını temsil etmektedirler. Ekipler, prestijli ROBEL teknoloji ödülü için var güçleriyle rekabet etmektedirler.

Ekipler Ronotlarını yaparlarken yaratıcı olmaktadırlar. Daha sonrasında da Bluetooth üzerinden birbirleriyle bağlanmaktadırlar. Her bir ekip, arzu edilen sonuçları elde etme amacına yönelik olarak, belli bir zaman zarfında elde edebilecekleri hedefleri için çeşitli robotik hareketler arasından seçim yapmaktadırlar. Robot Revolution ekip kitindeki Robot uygulaması bulunan 3 boyutlu, 360 derecelik basit talimatları adım adım uygulamaktadırlar. Yaratımlarını hayata geçirmek amacıyla, “Blockly” kodlama menüsü kullanmaktadırlar. Finalde eğlenceli ve heyecan uyandırıcı bir gösteri sunan yüksek enerji içeren hayli rekabetçi bir mücadeleyi bünyesinde barındırmaktadır.

Öğrenme ve gelişim sonuçları

Robot yapımı, tam anlamıyla herkesin katılımının sağlandığı ve zenginleştirilmiş bir öğrenme sürecidir. Ekip üyeleri, yaratıcı bu süreçte birlikte çalışmanın keyfine varmaktadırlar.

Robotun hangi görevleri yapacağına dair kararlar, birlikte karar verme becerilerine ve etkili iletişime dayanmaktadır. Hassas test süreçlerinin oluşturulması ve özel hareketlerin programlanmasına dair çoklu görevlerin yönetilmesi, etkili bir delegasyon ve kaynak yönetimi gerektirmektedir. Bir yandan bu deneyime dayalı öğrenme aktivitesinde yer alırken, aynı zamanda ekip dinamiklerinin temelleri zorlandığından bireylerin güçlü yanları da ortaya çıkmaktadır.

Belirlenen görevlere yönelik olarak, hem projenin genel hedeflerine odaklanıp hem de iletişime açık bir şekilde detaylar üzerine sürekli bir dikkat gösterilmesi çok önemlidir.

Request a Quote