Rekabetçi Ruh

Katılımcıların dikkatinin çekilmesine odaklanılması ve bütün ekibin büyük hedefine yönelik olarak bireysel aidiyet oluşturulması

competitive spirit

Rekabet, insanların başarı elde etmek için ellerinden gelenin en iyisini yapmalarını sağlamakta ancak bununla birlikte, ekip hedeflerine ve şirket kültürüne zarar verip bunları yok eden zehirli bir egonun yönettiği bir mantaliteye de dönüşebilmektedir.

Yetkin özelliklere sahip satış müdürleri, bir kazanma ve iş yürütme kültürü oluşturmaktadırlar. Rekabetçi, başarı odaklı bireyleri seçmekte ve çalışma arkadaşlarıyla karşılaştırıldıklarında nasıl performans gösterdiklerini anlamak adına bu kişilere yardımcı olmaktadırlar. Bireylerin birbirleriyle rekabet edebilecekleri bir ortam oluşturmaktadırlar. Daima ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışmakta ancak bunun yanı sıra kendi konfor alanlarının da çıkma özgürlüğünü kazanmakta ve çok daha yüksek hedeflerle kişiler gelişimlerini arttırmaya çabalamaktadırlar. .

Rekabetçi bir ortamın yaratılması, sağlıklı ve dikkatin odaklandığı bir ortam olup, ekibin tamamına yönelik hedeften kişiler aidiyetlerin oluşturulmasını sağlamaktadır. Bireyleri, kişisel hedeflerini, şirketin hedefleriyle bir arada bulundurma hususunda teşvik edici yöntemler bulunuz. Her bireyi ayrı ayrı olduğu gibi, ekibin başarılarını da kutlayınız. Bireyleri, kişisel ve profesyonel hedeflerini grupla paylaşmaları konusunda teşvik ediniz bu sayede herkes kendini birey olarak görebilmekte, ortak bir hedefe ulaşma konusunda birbirlerine yardımcı olmak amacıyla birbirlerinin başarılarını ve bilgi birikimlerini kutlayabilmektedirler.

Takım kurma etkinlikleri, rekabetçi bir ortamın oluşturulması ve şirket kültürüne eğlenceli bir mücadelenin yerleştirilmesi açısından önemli bir yöntemdir. Rekabetçi bir ruhu eğlenceli ve keyfli bir şekilde teşvik etmeye yönelik bu rekabetçi takım kurma etkinliklerini inceleyiniz.

Size uygun en popüler programlarımıza göz atın.
Karar verme konusunda yardıma mı ihtiyacınız var? Başka bir şey mi arıyorsunuz?

Bizimle irtibata geçiniz

Related Articles