Fun Football temalı Robot Revolution

29 Kas 2018 tarihinde yayınlandı

EY Asia-Pacific tamamen yeni ve heyecan verici bir ekip kurma deneyimi arıyordu. Etkinlik, 50 kişilik delegenin üst düzey ekibine Bangkok'taki W Otel'de yapılacak olan iki günlük toplantılarının bir parçası olarak gerçekleştirildi. Etkinliğin teması “GELECEĞİN USTALARI Nasıl Olmalı!” idi. O gün için, ekiplerin robotları ve yarış pistlerini bir araya getireceği ve son bir takım mücadelesinde yarışacakları teknoloji ekibi kurma etkinliği Robot Revolution seçildi.

Temel Hedefler

  • Güven oluşturmak
  • Daha derin bağlar kurmak
  • Daha gelişmiş bir iletişim kurmak
  • İleriye bakmak


robot team building with EY


O gün

İki günlük toplantının ardından, EY delegeleri öğle yemeğinden sonra Bangkok'taki W Hotel'deki toplantı odasına geri döndü. Burada, robot yapım istasyonlarını ve masalarında ortaya konan yaratıcı kurs yapım malzemelerini keşfettiler. Robotik dünyası ve “GELECEĞİN USTALARI” rolleri üzerine kısa bir bağlamsallaştırma, sahneyi ortaya koydu. Ekipler daha sonra robotlar inşa etmeye ve bir deneme kursu almaya başladılar. İki veya üç ekip üyesi, kendilerine verilen her bir robotu, ellerindeki iPad'deki adım adım grafik talimatlarını izleyerek bir araya getirdi. Tamamlandığında, robotu programlamak ve kontrol etmek için iPad'i kullandılar.

Tek tek, takımlara son yarış pistini görmeleri için bir arenaya giriş izni verildi. Kursu hatırlamaları ve tekrarlamaları gerekiyordu. Bu çoğaltma parkuruyla, yarış pistinde deneme turları düzenlediler. Etkili planlama, net iletişim ve detaylara dikkat etmek çok önemliydi. Takımlar robotlarını yarış pistinde yarıştırdılar.

Yarış tamamlandıktan sonra, ekipler robotlarını EY renklerinde basit bir dekoratif unsurla süslediler. Bir futbol forması gibi, bunlar da her bir takımı temsil ediyordu. Ardından bir robot futbol oyunu oynamak için arenada toplandılar. EY futbol kupasında iki takım kafa kafaya tamamladı.

robot team building with EY

Sonuç

Robot Revolution büyük bir başarıydı. İleriye dönük düşünmeyi hedefleyen, ancak rahat bir ortamda olan etkinlik katılımcıları iletişim becerilerini geliştirmeye teşvik etti. Etkinlik, eğlenceli bir paylaşılan deneyim sayesinde grubun daha derin ilişkiler kurmasına ve birbirleriyle güven oluşturmasına olanak sağladı.

Tüm Örnek Çalışmalar