Kingfisher Sourcing dışarı çıkıyor ve aktifleşiyor

4 Haz 2017 tarihinde yayınlandı

Uluslararası perakende işletmesi, KingFisher Sourcing Organizasyonu (KSO) bir dizi kısa kısa takım mücadelesinin olduğu,Breakthrough etkinliğinde yer almıştır. Tamamen açık alanda gerçekleştirilen (Gerekirse kapalı alana da uyarlanabilen) Breakthrough etkinliği, ekiplerin liderlik panosu üzerinde puan kazanmak amacıyla kendilerine tanına süre zarfında mümkün olan en yüksek puanlar toplamalarına yönelik oldukça stratejik ve zorlu bir interaktif aktivide dizisinden oluşmaktadır. Tüm organizasyon aşağıda gösterildiği şekilde, 8 ila 10 kişiden oluşan ekiplere ayrılmıştır:

Kingfisher Breakthrough challenge

Full Tilt

Burada amaç en kısa süre içinde ekiplerin devasa bir aparatta bir nesneyi yüzdürmek amacıyla belli ekipmanları ve sınırlı su kaynaklarını kullandığı stratejik bir oyunu gerçekleşrmektir. Kazanmak için öncelikle, inovatif bir düşünce yapısı ile alışılmışın dışında düşünme becerisi gerekmektedir.

Bir sonraki Adım

İçinde numaralar yazılı daireler olan baskılı bir mat üzerinde ekiplerin durduğu inovatif bir görevdir. Ekipler kendi numaralarından kendi renklerine doğru bağlantı düğümleri boyunca her seferinde bir kez olma üzere hareket etmektedirler. Bu gerçek hayata özdeş problem çözme etkinliğinde mükemmel bir planlama ve problem çözme becerisi gerekmektedir. .


Tırtıl Ekibi

Ekip üyeleri, özel olarak işaretlenmiş bir parkurda, ayaklarına takılı büyük kayaklarla birlikte, bir dizi yarışı tamamlamak üzere birbirleriyle koordineli halde olmalıdırlar. Zorlu aşamaların ortasına gelinmeli ve ekip üyeleri kayakları önceden belirlenen pit stop noktasına bırakırken, zaman kazanmakta ya da zaman kaybetmektedirler.

Ballista

Ekiplerin, bambudan, bisiklet iç lastiğinden ve tellerinden, bir ortaçağ mancınığı yaptıkları yaratıcı bir inşa etkinliğidir. Bu düzenekler özel bir topu ateşleyebilmeli ve ve bu da farklı ekip üyelerince yakalanabilmelidir. Her başarılı yakalayış liderlik panosunda daha fazla puan kazanılmasını sağlamaktadır.

Sonuçta tüm puanlar toplanmakta ve birinci, ikinci ve üçüncüye ödülleri verilmektedir.

“Breakthrough, katılımcıların dışarı çıkmalarına ve birbirlerine karşı mücadele ederken bir yandan da eğlenmelerine olanak sağladığından, her türlü ekip konferansın kullanılabilecek mükemmel bir etkinliktir”

Mr Valery Cussenot, Genel Müdür, KSO Hong Kong

Tüm Örnek Çalışmalar