Haber Yapma

30 Eyl 2013 tarihinde yayınlandı

Kimi zaman çok stresli ve hızlı koşuşturmalar arasında Lanre Crawford personeline yönelik olarak Making The News etkinliğinde gazete editoryal masası etrafında cereyan edenler canlandırılmıştır.

Bu ekip kurma etkinliği, ekiplereüç saatten kısa bir süre içinde bir gazetenin baş sayfasını nasıl oluşturacaklarına, bunu yansıtacaklarına ve sunacaklarına dair bir brifing veren gazetemiz editörü, Bay Richie Roads tarafından başlatılmıştır!

Sahip olduğu çeşitli özellikler, ekip gerçekleri, özel haber atlatmalar, flaş haberler, reklamlar, ekip çapraz bulmacası, ticari danışmanlık ve ana makale bir araya gelerek, bize "The New New" olarak bilinenLane Crawford Baskısını vermektedir.

Ekip hızlı bir şekilde kendilerine verilen görevleri üstlenmekte, bir kısmı haber peşine düşerken, haber içeriği oluştururken ve karikatür için çizgi film atölyesine giderken bir kısmı da bilgisayar atölyesinin yolunu tutmaktadır. Daha önceleriLos Angeles Times, South China Morning Post ve The Standard, için çalışmış olan karikatüristimiz Bay Larry Feign, yetişmekte olan sanatçılara kendi çizimlerinde gerçekten Lane Crawford a özgü bir şeyler oluşturmaları ve çizgilerini bu yönde düzeltmeleri konusunda önderlik etmektedir.

Bir sonraki etkinlik sahnelenen bir Basın Toplantısı şeklinde olacaktır,ve burada seçilen ekip üyeleri ticari büyüme ve bu büyümenin yönü açısında neler beklediklerini yetkililere soracaklardır. Bu bölüm, Ticari Danışmanlık için tedarik olunan içerik olup, bazı durumlarda haberlerin özellikle "sıcak" olması durumunda, Ana Makaleye gizlice yerleştirilmektedir!

Ekipler, kendi hikayeleri ve makalelerini bir araya getirerekGazetelerinin yazılımına yerleştirmesiyle Baş Sayfayı artık teslim etmek durumunda olduklarından, bu işbirliğinin nihai anları gelmiş bulunmaktadır. Baş Sayfa köpükten bir panele monte edilip herkesin görmesi için bir sehpa üzerine yerleştirildiğinden, ekibin yapmış olduğu çalışmaların hepsi gerçek, canlı A3 renklerle hazırlanmıştır. Gerçekleştirilen etkinliği özetlemek adına, Haber Editörümüz, işyerinde çok daha fazla geri dönüş almak üzere bu etkinlikte kazanılan deneysel öğrenme çıktılarını hızlı bir şekilde uygulamak için ekiplere bir bilgilendirme yapmıştır.

Making The News etkinliği, ekibin yüksek seviyede motive edilmiş olmasını sağlayan ve komple bir gazeteyi tamamlanmış olarak önünüzde gördüğünüzde müthiş bir tatmin duygusu yaşatan heyecan verici bir ekip kurma etkinliği ürünüdür. Ekip çalışmasını, ticari sonuçları ve inovasyonu öne çıkaran, mükemmel bir aktivitedir”Alison McLaughlin, Eğitim ve Geliştirme Departmanı Başkanı, Lane Crawford

The News Hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için okuyunuz

Tüm Örnek Çalışmalar