Making The News

Bir haber ekibini canlandırın

2 - 3 Saatler
Kapalı alan ve açık alan
Rekabetçi
20 - Sınırsız

Hakkımızda

Takımlar iki-üç saat boyunca gazete başlıklarının ötesindeki gerçek hikayelere ve konferans mesajlarına ulaşmak için uğraşacaklar ve kelimenin tam anlamıyla "gazetenin baş sayfasını" hazırlayacaklardır. Bu eğlenceli, süratli ve enerji dolu takım çalışması görevi, takımları rahat koltuklarından kaldırıp gazete yayıncılığı dünyasına taşıyacaktır. Görev kulağa basit gelebilir...

Takımlardan yapmaları istenen tek şey, konferans gününden haberlerin aktarıldığı bir gazetenin baş sayfasını yapmalarıdır. Ancak takımların sadece atlatma habere ulaşmaktan daha fazlasını da yapmaları gerekecektir. Gazetelerine bir isim vermeleri, birkaç makale yazmaları, bir karikatür çizmeleri, bir reklam tasarlamaları ve hatta iş dünyası hakkında öngörülerde bulunmaları lazımdır. Bu etkinlik çok güçlü bir tecrübe paylaşımı yaratarak, katılımcıları şirketin ne yöne doğru gittiği hakkında tartışmaya ve düşünmeye sevk ederken uzun süre hatırlardan çıkmayacak bir deneyim yaşamalarını sağlayacaktır. 

Öğrenme Sonuçları

Konferans içeriğini sağlamlaştırmaya veya ilgili ticari sorunları keşfetmeye yönelik katılımcı bir çözümdür. Making the News etkinliği, değişikliğin yönetilmesii, geleceğin görülmesi, şirket değerlerinin yeniden doğrulanması ya da politika ve uygulamaların zeki bir şekilde sorgulanması gibi şirketinize uygun hususlara yönelik kolektif yaratıcılığa odaklanmaktadır. Programın genelinde kısıtlı teslim sürelerini karşılamak üzere iyi bir proje yönetimi gerekmektedir. Her bir takım prtaya koyduğu sonuç, aktivite sokağında sergilenmekte olup helecekteki faaliyetlere yönelik bir yol haritası oluşturmak amacıyla geri alınabilmektedir.

Kurumsal Sosyal Sorumluluk Sonuçları

Bu etkinlikte sıklıkla katılımcılardan geleceğe yönelik haberler yapılması istenir. Bu durum da sizin kendi KSS bildirinizdeki öğeleri keşfetmek için çok uygun bir araç oluşturur: yarının haberlerini öngörmek katılımcıların çevre üzerindeki kendi bireysel etkinlerini ve bağlılık duyulan KSS kurallarını sürdürmek üzere hangi adımların atılabileceğini keşfetmeleri için mükemmel bir çıkış noktasıdır.

Related Testimonial

Making The News, heyecan verici bir takım kurma etkinliğ olup, ekipleri yüksek seviyede motive bir şekilde tutmakta ve mükemmel bir tatmin hissi yaratmaktadır. Ekip çalışmasını, ticari sonuçların elde edilmesini ve inovasyonu teşvik eden mükemmel bir aktivitedir.

Alison McLaughlin, Head of Learning and Development
Lane Crawford

Contact Us