Re-Dub

Bir metin yazılıp klip üzerine okuma

1 - 2 Saatler
Kapalı alan
Rekabetçi
10 - Sınırsız

Hakkında

Re-dub, ekiplerin eğlenceli bir metin üzerinden şirketin sorunlarını keşfetmelerine olanak sağlayan fevkalade esnek bir formattır. Her ekip kısa bir video kliple başlamaktadır. Her klip kendi stili ve tarzı itibariyle bilinçli olarak derlenmiştir ancak hepsinin ortak yanı renkli karakterler arasındaki etkileşimdir. Daha da önemlisi, orijinal diyalog çekimden çıkarılmıştır. Şirketle ilgili olarak kendilerine belli başlıklar verilen ekipler, filmin akışına göre mantıklı bir diyalog yazmakta ve bunu seslendirmektedirler. Bu etkinlik, her ekibin kendi senaryosunu seslendirme kabininde canlı olarak okumasıyla sona ermektedir. Her bir ekip için geri sayım başladığında artık mikrofonlar hazır nefesler tutulmuş haldedir.

Öğrenme ve gelişim sonuçları

Mükemmel senkronizasyonu sağlamak için, zamanlama ve koordinasyon burada temel hususlardır. Re-dub, iletişim, değerler ve müşteri hizmetlerine yönelik olarak firmanın mesajını keşfetmek için oldukça güçlü bir ekip kurma etkinliğidir. Etkinliğin belli bir süre içerisinde tamamlanabilmesi için güçlü bir liderliğe ihtiyaç bulunmaktadır. Rollerin dağıtılması, iletişim ve cesur kararlar alabilme, bu etkinliğin başarıyla sonuçlandırılabilmesi için önemli unsurlardır.

Liderimizden birinin seminerini başlatmak için Re-Dub etkinliğini kullandık. Ufak bir karton parçası aldık ve gerçke yönetim durumlarını içeren yeni senaryolar ürettik. Sonuçlar gerçekten inanılmazdı ve insanlar çok şaşırdılar. Bu gerçekten benim sesim mi diye düşünüyordu herkes. Oyun inanılmaz derecede yoğundu, ve roller olabildiğince çabuk bir şekilde dağıtılmıştı üzerinde çok detaylı bir şekilde düşünmeye gerçekten vakit yoktu.

Estonian Energy
Jannika Lill

Request a Quote