Leadership Stories

Liderlik hakkında oldukça merak uyandıran bir oyun

3 - 8 Saatler
Kapalı alan
Rekabetçi / İşbirlikçi
18 - Sınırsız

Hakkımızda

‘Leadership Stories' liderlik hakkında bir oyundur. Katılımcıların ‘Leadership Stories' adı verilen çeşitli iş zorluklarının üstesinden gelerek bilgilerini geliştirdikleri ve liderlik becerilerini uyguladıkları, öğrenme amaçlı eğlenceli bir araçtır. Bu öğrenme yolculuğunu oyunun başında kendilerine atanan bir Oyun Karakteri ile birlikte yapmak zorundadırlar. Amaçları her hikayede en iyi kararı vermek ve puan kazanmaktır. Bu yolculuğu 'cesur' Valerio, 'yumuşak ve merhametli' Clementine, 'insanın koruyucusu' Alessandro, 'halkın gücü' Dima, 'rock' Pierre veya 'güçlü ve kudretli' Carla ile birlikte yapabilirler. 'Acil dönüş', 'ciro kabusu', 'Babil kulesi' ve 'değişim rüzgarı', oyun sırasında katılımcıların Lider olarak yüzleşmek zorunda kalacakları 12 Liderlik mücadelesinden sadece birkaçıdır. Her hikayeyi ayrı ayrı düşünmeleri, bağlamı görselleştirmeleri, hem satırları hem de satır arkasını okumaları, deneyimlerini artıları ve eksileri tartmak ve en uygun eylemi yapmak için kullanmaları gerekir. ‘Leadership Stories'de, iş zorlukları birbiri ardına ortaya çıkar, önemli konuların acil ve uygun şekilde ele alınması gerekir ve insanlar size bakıyor ve en iyisini umuyorlar... Zaman geçiyor! Oynamaya hazır mısınız?

Öğrenme Sonuçları

Çeşitli gerçekçi işyeri zorluklarını deneyerek, katılımcılar kendi tarzlarının ve bunun takım iklimi ve sonuçları üzerindeki etkisinin farkına varma fırsatına sahip olurlar. Çalışanlarına ilham vermek, katılımlarını sağlamak ve motive etmek için farklı yaklaşımlar kullanmanın önemini belirleyebilirler. Katılımcılar ayrıca belirli bir duruma göre doğru yaklaşımı seçme ve iyileştirilecek veya daha fazla geliştirilecek alanları belirleme becerisini geliştirirler. ‘Leadership Stories', iş ortamında Liderlik pozisyonuna sahip olan veya bu pozisyonu elde etmek isteyen herkes için geçerli olan bir oyundur. Ayrıca, tartışmalar ve oyunun son derece etkileşimli mekanizması sayesinde, katılımcılar mevcut seviyeleri hakkında "daha iyi bir fikir" edinecek ve İletişim, İşbirliği, Aktif Dinleme, İkna ve Danışma gibi becerileri kullanma fırsatlarına sahip olacaklardır.

Team Assessment Tool Logo

Team Assessment Tool

This product is ideally suited to a guided post-event debrief. To enhance the learning and make this activity even more meaningful conclude your experience with our unique purpose-built app. A customised debrief using Team Assessment Tool will bring lasting results and quantifiable returns, fostering team cohesion, individual personal growth, skills development, and thereby driving performance. Find Out MoreContact Us