Enerji & Odaklanma

Konferans ROI faaliyetlerini en üst seviyelee taşımak adına, yeniden odaklanma, sürece dahil olma ve dikkati arttırma çalışmaları

focus attention

İnsanların çoğu herhangi bir dikkat dağınıklığı yaşamadan ciddi bir şekilde odaklanma konusunda zorlandıklarını belirtmektedir. Dikkatlerini uzun süre bir noktadan tutabilen kişiler, bunu yapamayanlara göre bilişsel beceriler açısından çok daha yüksek puanlar almaktadırlar. Aynen vücut geliştirmede olduğu gibi, düzenli mental egzersizlerle zihnimiz de çok daha dikkatli olmayı sağlayacak şekilde geliştirilebilmektedir.

Fizksel egzersiz de aynı şekilde dikkati attıracak şekilde beynin oksijene maruz bırakılması açısından önemli bir rol oynamaktadır. Araştırmalar şunu göstermektedir ki, düzenli egzersiz yapanlarda iş verimliliği ve görevlere dikkat konuları ciddi anlamda artmaktadır. Ayrıca tek başına yapılan egzersizle diğerleriyle birlikte yapılan egzersiz karşılaştırıldığında birlikte yapılanın çok daha faydalı olduğu ortaya konulmaktadır. Açık alanda yapılan yardım programlarına dahil olmanın, ofisteki programlara göre takım bağlılığını çok daha fazla arttırdığı gözlemlenmektedir. ..

Fiziksel etkinlikler ya da temponuzdaki değişiklik, toplantılarda ve konferanslarda enerjik olmanızı ve konuya daha iyi odaklanmanızı sağlamaktadır. Bu konuda yapılan araştırmalar şunu göstermektedir ki, hafif bir fiziksel aktivite sonrasında dahi problem çözme, hafıza, ve dikkat kesinlikle gelişmektedir. Akıllı toplantı ve konferans organizatörleri delegelerin dikkatini her daim canlı tutmak ve konferanstan elde edilmesi arzuların karşılanması açısından bu kısa aralıklarla yapılan enerji verici aktivitelerin kritik öneminin farkında bulunmaktadırlar. Kısa, müzikli ve ritimli aktiviteler şeklindeki enerji verici çalışmalar, tempoyu değiştiren, canlandırıcı ve enerji verici aktiviteleri bünyesinde barındırtmaktadır. Canlandırıcı aktiviteler kaslara ve beyne oksijen gitmesini sağlamakta ve bu sayede daha bir tazelik ve odaklanma sağlanabilmektedir.

Size uygun en popüler programlarımıza göz atın.
Karar verme konusunda yardıma mı ihtiyacınız var? Başka bir şey mi arıyorsunuz?

Bizimle irtibata geçiniz

Related Articles