İyilik yapma programları

Çalışanın sürece dahil olması ve gösterdiği performans açısından fiziksel, mental ve ruhsal sağlığı oldukça önemli bulunmaktadır.

İşyerindeki rahatlık, çalışanların sürece dahil edilmesi ve gösterdikleri performans açısından çok büyük bir öneme sahip bulunmaktadır. Çoğu insan işyerinde oldukça fazla vakit geçirmekte ve bu nedenle de huzurulu bir işyeri sağlığı geliştirici etkinlikleri uygulamak için en ideal bir ortamdır.

Araştırmalar şunu göstermektedir ki, işyerlerinde uzun dönemli sağlık ve rahatlık konusuna yatırım yapan organizasyonlarda, bu starteji doğrultusunda işe gelmeme oranlarında düşüş, çalışanların heyecanında ve çalışma performanslarında artışa dayalı faydalar gözlemlenmiştir. .

Çalışanları güvenli ve dürüs bir ortamda eğiten ve motive eden sürekli, etkili ve sıklıkla uygulana stratejik iletişimle işyerinde bir sağlıklı yaşam kültürünün oluşturulması oldukça önemli bulunmaktadır. Etkili bir işyerindeki huzurlu ortamın sağlanmasına yönelik strateji, kendi değerlerini vurgulayan ve bir rol model vazifesi üstelenen liderlerin tutumlarına bağlı bulunmaktadır. Bir organizasyonun fiziksel ortamı ve sosyal destek ağları işyerindeki huzurlu ortamı arttıracak şekilde tasarlanmalıdır.

Takım kurma etkinliği programlarının, işyerindeki huzura yönelik stratejinin önemli bir parçası olduğu kanıtlanmış bulunmaktadır. Head to Toe etkinliği, işyerinde yapılacak basit yoga çalışmalarını kapsamaktadır. Two Tribes, doğal bir sportif aktivite olup oyun sahasındaki herkesin aktif olarak katılımını sağlamaktadır. Mind to Motion, Global Grooves ve One Voice gibi aktiviteler, rahat, yaratıcı müzik hareket ve ritimler vasıtasıyla işyerinde keyif ve huzur kazanma çalışmaları olarak karşımıza çıkmaktadır.

Size uygun en popüler programlarımıza göz atın.
Karar verme konusunda yardıma mı ihtiyacınız var? Başka bir şey mi arıyorsunuz?

Bizimle irtibata geçiniz

Related Articles