Yönetim Kadrosu

Yönetim kadrosu, üstlendikleri rol, etrafındaki insanları şirket vizyonu doğrultusunda teşvik etmek olan liderlerle çalışmaktadır.

managing teams

Müdürler, şirket vizyonunun etkili ve başarılı bir şekilde uygulamada olduğunun sağlanmasından sorumludurlar. Yönetim kadrosu, üstlendikleri rol etrafındaki insanları şirketin vizyonu doğrultusunda çalışmaya teşvik etmek olan müdürlerle çalışmaktadır. Mükemmel müdürler, profesyonel davranış biçimleri ve işlerine bağlılıkları vasıtasıyla komutası altındaki çalışanlardan saygı görmekte ve diğer yandan da gerekli liderlik ve otoriteyi de uygulamaktadırlar.

Mükemmel bir ekibin bir araya getirilmesi, ekip başarısının altında atan en önemli sebeptir. Bir ekibin fonksiyonunu etkili bir şekilde yerine getirebilmesi için gereken rollere ve sorumluluklara yönelik açık bir vizyona sahip olunması ve bu rollere uyum sağlayacak kişilik tiplerinin tanımlanması hayli önem kazanmaktadır. Yapılan çalışmalar şunu göstermektedir ki, ekip içerisinde en az bir analitik ve sürece odaklı kşinin bulunması, takım başarısı adına oldukça kritik bir öneme sahip bulunmaktadır. İyi müdürler, takımları içerisinde yer alan bireyleri gayet iyi tanımakta ve her bireyi nasıl motive edeceklerini gayet iyi bilmekte olup bu sayede pozitif çalışma ilişkileri tesis etmek suretiyle de her bireyin birlikte etkili bir şekilde çalışmasını sağlamaktadır.

Etkili müdürler, hedefleri ve teslim sürelerini net bir şekilde ortaya koyarken ekipleriyle çok iyi bir iletişim kurmaktadırlar. Teşvik edici bir şekilde, yaratıcılığa ve alışılmışın dışındaki düşünce modellerine değer vermektedirler. Ekip arkadaşlarını dinlemekte ve sorular sormaktadırlar. Bu, özellikle ekiplerin uzaktan idare edilmesi halinde gerekli olmaktadır. İyi liderler özellikle kşisel oalrak gelişmeye dayalı çalıştıkları alanları bilmekte ve bu sayede de ekip içerisinde bir inovasyon ve mükemmelli yakalama ortamı oluşturmaktadırlar.

Etkili takım kurma programları, bir ekibin idaresinn önemli bir bölümünü oluşturmaktadır. Müdürler ekiplerinin gülmeleri, oyuna dahil olmaları birlikte öğrenmeleri konusunda fırsat yaratmaktadırlar. Dikkatli bir şekilde seçilmiş ekip kurma etkinlikleri, ekip üyelerinin kendilerini değerli hissetmelerine ve çok daha ötesinde ekip içinde olumlu ilişkiler geliştirmelerine yardımcı olmaktadır. Tam da burada, Catalyst'in ekipleri bir araya getiren en popüler ticari oyunlarını ve ekip kurma etkinliklerini bulacaksınız.

Size uygun en popüler programlarımıza göz atın.
Karar verme konusunda yardıma mı ihtiyacınız var? Başka bir şey mi arıyorsunuz?

Bizimle irtibata geçiniz

Related Articles