Samsung, Red Alert ile Ekip Dinamiklerini keşfetti

6 May 2020 tarihinde yayınlandı

Samsung, Türkiye, İnsan Kaynakları Yöneticisi Çiler Ay ile Röportaj

Bugün Red Alert ekip kurma etkinliğine kimler katıldı?

Yeni mezunlar, son sınıf öğrencileri ve hala doktorasını yapmakta olanlar.

Niçin Red Alert'i seçtiniz?

Samsung teknoloji sektöründe. Red Alert ise katılımcıların daha önce hiç deneyimlemedikleri teknolojiyi temel alan ekip kurma oyunuyla tam da biçilmiş kaftandı.

Bu oyunda beğendiğiniz favori bir özellik ya da belirli bir oyun var mı?

Bu oyunda keşfetmeyi, incelemeyi ve genel anlamda oyunun verdiği heyecanı çok sevdim. Sizi düşünmeye sevk ediyor ve problem çözme yeteneklerinizi geliştiriyor. Ekip dinamiklerini keşfediyorsunuz çünkü aktiviteler boyunca değiştir. Ülkeleri bulduğumuzu beğendim.

2. Katılımcı

Genelde takım oyunlarında kazanana odaklanırız ama bu oyunda kimse kazananın kim olduğunu bilmiyor. Kutularda farklı puzzle aranjmanları vardı. Bizim kutumuzda diğer takımların kutularından farklı oyunlar vardı. Bu, yaptığınız şeyi diğer takımlarla karşılaştıramayacağınız anlamına gelir ve bu nedenle takımlar arasında rekabet olmamasına rağmen grubun tamamının başarısına yol açar. Dolayısıyla işbirliğini ve entegrasyonu çok iyi öğretiyor. Bu çok hoşuma gitti!

3. Katılımcı

Beğendim çünkü farklı aktiviteler içeriyor. Kaçış odası oyun mantığından farklı olarak her şey bir kutunun içinde ve eylemlerinizin sonuçları oyunda farklı noktalara çıkıyor.

4. Katılımcı

Tüm etkinlikler benim için de çok güzeldi. Mevcut bulmacayı çözmeye çalışırken bir sonraki bulmaca için heyecanlandığımı fark ettim! Düşünüyorsunuz... sıradaki ne olacak? Sıradaki ne olacak? Ekipteki farklı kişilerin becerilerine hitap eden farklı aktiviteler vardı.

Red Alert'ten aldığınız mesaj neydi?

"Her zaman kendi mikro görevlerimiz ve ekibimiz dışında olup bitenlerle iletişim halinde olmalıyız, rakiplerimizle iletişim kurmalı ve aslında büyük resmi görmeliyiz" mesajını veren harika bir oyun.

Red Alert'ten öğrendiğiniz en önemli şeyin ne olduğunu düşünüyorsunuz?

3. Katılımcı

Bu oyundan öğrendiğim en önemli şey takım dinamikleri ve diğerlerinin bireysel gücü. Her bireyin farklı yetenekleri olduğuna şahit oldum. Farklı oyunların her birinde farklı insanlar çözümü görebildi. Benim için bu oyunun en güzel yanı "Takım Çalışması"ydı.

2. Katılımcı

Geliştirme ekibine teşekkür etmek istiyorum - harika zaman geçirdim!

Tüm Örnek Çalışmalar