Escape the Maze

Eylemin ön planda olduğu, GPS kullanılarak idare edilen ekiplerin gerçek hayattaki bulmacayı çözmelerini gerektiren kaçış oyunudur.

1 - 3 Saatler
Açık alan
Rekabetçi / İşbirlikçi
8 - Sınırsız

Hakkımızda

Ekipler, kendi tablet arayüzleri üzerinde yer alan bir "sanal dünyadan" kaçmak için "gerçek dünyadaki"bir macera içinde yer almaktadırlar. Birçok yaşamsal alet ve aygıtla dolu "Aksiyon Paketiyle" teçhiz edilmiş katılımcılar, belli bir sayıdaki oyun sektörü ve sanal kontrol noktasından geçerek kendi hesaplamalarını yapmak zorundadırlar. Her bir sektör, dolaylı olarak, ekip dinamiklerini test etmek üzere tasarlanmış olup, etkinlik süresince katılımcıların etkili bir şekilde iletişim kurmalarını teşvik etmektedir. Takımlar, GPS ile tetiklenen kontrol noktaları üzerinden gerçek hayattaki bölgeleri aştıkça, hemen arkasından, labirentten kaçmak için kademeli olarak bulmacalar, bilmeceler ve gizli kontrol noktaları ortaya çıkmaktadır. Takımların verdikleri cevaplar ve seçtikleri yollar, akıllı olanlar için "kestirmelerin" olduğu alternatif yollara ve şanslı olmayanlar için de "adice yanıltmacalara" yol açmaktadır. Nasıl ilerleyecekleri üzerinde ciddi bir etkisi olan kaynakların ve yardımcıların seçimiyle birlikte, her bir karar kendi özgü bir sonuç doğurmaktadır.

Öğrenme Sonuçları

Sanal dünya üzerinde gerçekleşen, oldukça hızlı ve yüksek seviyede interaktif bir maceradır. Bu oyunda problem çözümü sadece bir başlangıç olup, ekip çalışması, baskı altında karar verme, güven, liderlik ve deneyimden öğrenme gibi konuların altını çizecek şekilde ekiplerin birlikte yakın olarak çalışmaları gerekecektir. Escape The Maze, hesap verebilirliğin, iletişim ve zaman yönetiminin temel unsurlar olduğu oldukça rekabetçi bir etkinliktir. İşbirliğine dayalı bir sonuç elde etmek için, ekipler uygulama üzerinden mesajlaşmayı kullanmak suretiyle kendilerini geliştirdiklerinden başarı ve başarısızlıktan öğrendiklerini paylaşarak sektörlere aynı anda yaklaşabilmesi gerekmektedir. Her iki durumda da ekiplerin kendilerini kurtarmak için birlikte çalışmaları gerekmektedir.

Related Testimonial

Deneyimli personelimiz, çok boyutlu bulmacalar üzerinde derhal sizlerle birlikte çalışmaya katılmaktadırlar. Bu sayede ekip üyelerinin etkili iletişim, takım dinamiklerinin temini, inovatif düşünme ve problem çözme becerileri konularında önmeli ölçüde geliştiği gözlenmektedir.

Momo

Contact Us