Treasure Island

Adaya doğru yapılan bir yarıştır

1 - 2 Saatler
Kapalı alan ave açık alan
Katılımcı
16 - Sınırsız

Hakkında

Ekipler, bütün ekip üyelerinin merkezi bir adaya ulaşması ve bir hazine sandığını açması için gayret göstermektedirler. Ekiplerin 3 adet kalası ve halatları bulunmakta olup neyse ki bu geçişler arasında güvenli yerler olarak kullanılabilecek ufak kayalıklar vardır. Ekipler, kalasları, bu kayalık noktalar arasında köprü kurmak ve bütün ekibi adaya taşımak için kullanmaktadır.

Sizce Kolay mı?Olduğundan daha kolay görünüyor. Başlangıçta çok basit görülebilir ancak adaya doğru yaklaşıldığında çok daha zorlaşmaktadır. Daha önce kullandığınız yöntemler artık işe yaramamaya başlamaktadır. Becerikli bir şekilde hareket etmeyen ekipler sıkışarak hareket edemeyeceklerdir. Ve sonunda ekipler başarılı olmak için işbirliği yapmaları gerektiğini anlayacaklardır.

Ekipler adaya giden yolda birlikte çalışabilmekte ve büyük sürpriz için hazine sandığını açabilmektedirler.

Öğrenme ve gelişim sonuçları

Treasure Island etkinliğinin başlıca odaklandığı konular S: Sinerji, Paylaşma ve Dayanışma! Çünkü bunlar gerçek hayatta karşılaşılan daha bir çok zorluğun üstesinden gelmek için sahip olmanız gereken yaklaşımlardır. Bu, yaratıcı problem çözme ve başarı için işbirliğinin gücünün takdir edilmesini gerektiren zorlu bir deneyimsel öğrenme aktivitesidir.

Request a Quote