Travel Show

Mini bir seyahat belgeseli hazırlayın.

2 - 4 Saatler
Açık alan
Rekabetçi
10 - Sınırsız

Hakkında

Seyahat programı yapanların dünyadaki en iyi işe sahip olduğunu söylerler...ekibiniz, en heyecan verici lokasyona dayalı bu ekip kurma etkinliklerinden birinde, bu rolü üstlenmeye hazır mı?

Lokasyona bağlı, oldukça etkili bir TV prodüksiyonu olmak zorlu bir görevdir. Ekibin kaynaklarını dikkatli bir şekilde kullanmaya ve sunucular, kamera ekibi, sesçiler, lokasyon yönetimi, sahne donanımı ve elbette yönetmen gibi çok net roller berlilemesi gerekmektedir. Filmin çekileceği yerlebütünleşmek hayati önem taşımakta olup, sunucunun yerel tatlardan yüzünü ekşiten ya da bir devenin sırtına bağlanmak gibi benzersiz yerel deneyimlere dayanıklı sunucu olmadan hiç bir seyahat programı tam sayılmamaktadır!

Bu etkinlikte başarılı sayılabilmek için her ekibin 5 dakikalık "video seyahatinin"; birbirinden farklı bir çok lokasyon seçimi, tarihi binalar, pazaryerleri, kültürel cazibe merkezleri ve yerel halkla yapılacak röportajlar gibi belli şartları karşılaması gerekecektir.

Yaratıcı kamera açıları, o yere özgü renkler ve iyi çekilmiş filmler günün kazananını belirleyecektir. Final etkinliği boyunca, ekipler, ilgili tüm programlarını keyfini çıkarıp bunlar ilgili eleştirilerini belirtecekler ve ziyaretleri sırasında aldıkları mükemmel hediyelerle etkinlikten ayrılacaklardır.

Konferans ya da toplantı lokasyonunuzu keşfetmek için yaratıcı ve maceracı bir yöntem olan Travel Show, kaçırılmaması gereken bir ekip kurma etkinliğidir.

Öğrenme ve gelişim sonuçları

Oldukça yüksek etkiye sahip, yerinde film çekimi etkinliği oldukça dikkat gerektiren bir etkinliktir. Ekiplerin kaynaklaerı planlamaya, sunucu, kamera ekibi, ses ekibi, lokasyon yönetimi, sahne malzemecisi ve yönetmek şeklinde kimin ne rol üstelenceğine karar vermesi gerekmektedir. Bu eğlenceli ve ödüllendirici etkinlik, katılımcıların kendilerini, birbirlerini ve çevrelerini keşfetmeleri açısında çok önemlidir. Ödüllendirici paylaşılan deneyim, aktivite sona erdikten sonra çok uzun süre gözden geçirme ve yansıtma için kullanılabilmektedir.

Ne diyebilirim ki- HARİKA BİR GÜNDÜ!!! Beklentilerimizin çok çok üzerinde göstermiş olduğunuz performans için sizi ve ekibinizi kocaman bir Teşekkür gönderiyoruz. Seyahat gösterisine bayıldık! Bir yandan eğlenceli bir şekilde keşfedip yeni deneyimler kazanırken diğer yandan da gerçek anlamda yaratıcı olmamıza olanak sağladı.

Virgin Atlantic Airways

Request a Quote