Outbreak - Defeat the Virus

Ekibiniz bir aşı yapıp dünyayı kurtaracak kadar kodları deşifre edebilir mi?

1 - 2 Saatler
Kapalı alan
Rekabetçi
12 - Sınırsız

Hakkında

Ekipler merak uyandırıcı bir video izemektedirler. Daha birkaç hafta önce, insanların iletişimlerini ve birlikte çalışma yeteneklerini ortadan kaldıran sentetik bir virüs bulunduğunu öğrenmişlerdir. Video da, virüse karşı bir aşı geliştirirken trajik biçimde hastalığın bulaştığı bir grup uluslararası bilimadamının hikayesini anlatmaktadır. Sonuç itibariyle artık bu bilimadamları işbirliği yapamamakta ve elde ettikleri tüm bulgular da şifreli, kilitli ve gizlenmiş halde bulunmaktadır.

Ekiplerin görevi aşıyı bulmak ve dünyayı kurtarmaktır! Bu oyunda ekiplerin kutuları açması, şifreleri çözmesi ve uygun DNA numunelerini analiz cihazına getirmeleri gerekmektedir. İlk kutuyu açmak ve oyunu başlatmak için video ekipleri laboratuar web sayfasına yönlendrmektedir.

Çok hızlı hareket etmeleri gerekmektedir. Oda içerisinde bulunan bir ekran, çok gçlü bir mikroskobun canlı görüntüsünü ekrana yansıtmaktadır. Sentetik virüs mutasyona uğramadan, nötr hücrelerin bariyerlerini bozmadan ve enfeksiyon daha da yayılmadan önce aşıyı bulabilecekler mi?

Öğrenme ve gelişim sonuçları

Outbreak, takım çalışmasını ve problem çözme becerilerini eğlenceli ve rahat bir ortamda geliştiren oldukça keyifli ve deneyime dayalı öğrenme metodudur. Başarıya ulaşmak için etkili iletişim ve aktif dinleme temel konular olarak karşımıza çıkmaktadır.

Oyun süresince ekip üyeleri, her bireyin kendi yeteneği, güçlü yanları ve kabiliyetlerinin takımın verimliliği için ne denli önemli olduğunu anlamaktadırlar. Ekipler, kollektif problem çözme becerilerini geliştirmek suretiyle belli bir zaman içerisinde verimli ve etkili şekilde çalışmayı öğrenmektedirler.

Contact Us