Coffee grinder and coffee bags laid out on a hessian bag ready for Catalyst team building activity Bean Around the World

IHG yönetim ekibi müzakere üzerine odaklanıyor

Yayınlandı 3 Şub 2018

IHG, yıllık Greater China Liderler Toplantısının öğleden sonrasını, konferansın temel mesajları olan, Ekip halinde Çalışma, İletişim, Yeni Çalışma Yöntemleri, Müşteri Hizmetlerine Odaklanma gbi konuların güçlendirilmesine yardımcı olması amacıyla interaktif takım kurma etkinlikleriyle doldurmuştu. Crowne Plaza Suzhou 'da yapılan etkinlikte, Başkan Yardımcıları, Bölge Müdürleri, Bölge ve Saha Genel Müdürlerinden oluşan ekiplerBean around the Worldetkinliğine katılmış ve bu sayede bu keyifli deneyime dayalı oyunun temel öğrenme konuları pekiştirilmiş olmuştur.

Öğleden sonra gerçekleştirilen ilk oturumda, yüksek enerjiye sahip, işbirliği halinde çalışmaya odaklanan kaynaştırıcı etkinlikKnowing Me, Knowing You gerçekleştirilmiştir. Katılımcılar, birbirinin ortak yönlerini keşfedecekleri mümkün olduğunca fazla sayıda çaışma arkadaşıyla tanışmaya yönlendirilmektedirler. Tanışılan insan sayısı daha sonra kazanan ekipler ve bireyler olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bean Around the World

Bean Around the World aktivitesi esnasında, ekipler kahve şirketleri olarak faaliyet göstermekte, yüksek karlar sağlayarak kahve alım satımı yapmaktadırlar. Özel talimatlar ve pazar hakkında bilgilerin alınmasını müteakip, takımlar birbirleriyle en iyi stratejilerini, müzakerelerini ve diğer takımlarla olan ticaretlerini konuştukça büyük bir uğultu meydana gelmektedir.

business game

Oyun esnasında bir noktada, bir değişiklik ortaya atılmakta olup bu da, takımların çok hızlı bir şekilde, daha çılgın anlaşmalar yapmaya zorlanarak strateji değişikliklerine gitmesini sağlamaktadır. En değerli kahve çekirdeklerinin son tedarikini yakalamak adına iki ekip arasında endişe dolu bir açık arttırma yapılmaktadır.

Rekabet mi yoksa İş Birliği mi??

Bu etkinlik en başta taamen rekabete dayalı bir etkinliik olarak karşımıza çıkmaktaydı ancak daha sonraları, firmanın parası ve kahvesi hesaplandığında ve en yüksek değere sahip firma oyunu kazandığından bu etkinlik kendini daha çok aynı vizyon etrafında rekabetçi bir işbirlikteliği olarak kendini göstermektedir.

“Team Building Asia, ne elde etmeye çalıştığımızı anlamak için vakit harcamıştır ve bu sayede de bizim amaçlarımıza uygun bir program yaratbilmişlerdir. IHG ile yaşamış oldukları deneyim, aktivitelerin bizlerin misyon ve değerlerine göre uyarlanabildiğini de göstermiştir. Katılımcılar network çalışması yaparken ve bir vizyona yönelik olarak birlikte yeni çalışma yöntemlerini uygulrken keyifli vakit geçirmektedirler. Yardımcılarımız da mükemmeldi ve bu öğleden sonramızı keyifli ve unutulmaz kılmak için ellerinden geleni yaptılar. Sonuçlardan gerçekten çok memnunuz ve TBA ile gelecekte de bu tarz ilişkiler kurmayı ümit ediyoruz.”

Winnie Ng, İnsan Kaynakalrından Sorumlu, Başkan Yardımcısı Greater China, IHG

Tüm Örnek Çalışmalar