Sun Life müşteri hizmetlerine odaklanmaktadır

3 Tem 2017 tarihinde yayınlandı

Lider finansman hizmetleri firması Sun Life, müşteri hizmetleri konusunun altını çizebileceği bir takım kurma etkinliği arıyordu. Catalyst Takımı kurma etkinliklerinden Bridging the Dividekatılımcıların ve ekiplerin hem tedarikçi hem de müşteri olabildiği bir etkinlik olduğundan özellikle bu seçilmişti. Programın karmaşıklığına ilave yapmak amacıyla, ekipler bir yandan devasa bir açılır köprü inşa ederlerken diğr yandan dakonferans görüşmesi ve insan e postalarıyla müşterileriyle ileitşim kurmalarına imkan verilmişti.

O gün neler oldu?

Konferans gününde ekipler, köprünün belirli parçalarını inşa etmek üzere görevlendirilmişlerdi. Kendilerine ait kısımları yapmak üzere kendilerine inşaat talimatları, malzemeler ve araçlar verilmişti. Planın net bir şekilde ortaya konulabilmesini sağlamak adına çeşitli roller hızlıca dağıtılmış ve kaynaklar da değerlendirmeyealınmıştı.

Ekiplerkendi planlarını anlatmakta ve tüm parçaların birbirine denk gelmesi amacıyla bağlatı noktalarının inşaası konusunda birbirleriyle işbirliği yapmaktaydılar –köprü özellikle açılı ve yükseltili olduğundan bu hiç te kolay bir iş değildi. Ekipler, veri değişimini sağlamak ve el ettikleri bilgileri netleştirip doğrulamak adına konferans görüşmeleri ve insan epostaları şeklindeki her türlü iletişim araçlarını kullanmayabaşlamışlardır.

Teslşim süresi yaklaştıkça, nihai detayları netleştirmek için ekiplerdeki telaş da bir o kadar artmış ve köprünün kendilerne ait olan kısımlarına son dokunuşları yapmaya başlamışlardır. Teslimat esnasında, kendi kısımlarını, planlarına göre inşa etmiş olduklarımüşterilerine verified getirmişlerdir. Heyecanlı bir şekilde köprünün parçaalrı birbirine monte edilmiş ve beklendiği gibi olmayan prçalarla karşılaşıldıkça da yer gök kahkahalarla inlemiştir.

Finale

Elde edilen deneyimlerin ve ana konuların paylaşılmasının ardından öğledensonraki aktivitelerin ardından, ekipler köprü yapısını test etmek için odaya geri gelmişlerdir. Sun Life Ceo suna uzaktan kumandalı bir kamyonu köprü üzerinde kullanma onuru verilmiştir. Katılımcıların yoğun alkışları eşliğinde, kamyon köprü üzerindeki turunu başarıyla tamamlamıştır.

Bu aktivite, müşterilere yönelik bir "yapabilirsin" yaklaşımının sergilenmesi gerekliliğini göstermiş olup, belli ihtiyaçlarını yerine getirmek için bunun düzenli olarak ortaya konması ve doğrulanmasının önemi vurgulanmıştır. Bütün etkinlik, belli bir amaç doğrultusunda birlikte neler başarılabileceğini göstermiş olup katılımcılar olağanüstü şaheserleri köprülerini etrafında bir grup olarak hatıra fotoğrafı çektirmişlerdir.

Tüm Örnek Çalışmalar