Mükemmeliyet

Geliştirilmesi gereken gereksinimlerin, gelişime yönelik tasarım stratejilerinin tanımlanması ve bunların uygulamaya konulması!

excellence

Mükemmeliyet, sizin ve ekibinizin geliştirilmesi gereken yönlerinizi, gelişim göstermek için olan tasarım stratejilerinizi tanımlamak ve daha sonrasında da bunlara yönelik eylemlerin hayata geçirilmesi amacına yönelik bir çalışmadır. Bir kişinin konfor alanında takılı kalması ve risk almak yerine rutin görevler içerisinde dönüp durması en kolay olandır. Bu tarz bir davranış modeli, kişisel gelişim ve ekibin gelişimine yönelik mükemmeliyet algısını ve bunların ortaya çıkışını engellemektedir. Şurası açık br şekilde bilinmelidir ki, kendi imajlarını korumaya sıkı sıkıya bağlı başarılı insanların en büyük özelliği en iyi yaptıkları şeyi yapmaları ve kendilerine çok daha iyisini yapabilecekleri konusunda meydan okumalarıdır.

Rahatsızlık veya yetersizlik duygusunun ortaya çıkmasına sebep olan yeni öğrenme deneyimlerinin kucaklanması, gelişime yönelik ve hemen akabinde mükemmeliyete giden ylda atılan ilk adım olarak ele alınmalıdır. Kırılganlıkları kabul etme alçakgönüllülüğü ve destek için başkalarına yardımcı olma hissinin tesis edilmesi, olan durumdan yeni mücadelelere dönüşüm konusunda çok önemlidir. Uzun vadeli olarak resmin bütününe bakılması, aynı zamanda başarıya giden yolda az da olsa hata yapma özgürlüğünü bizlere verecektir.

Her ne kadar liderler, inovasyon ve personellerinin kişisel gelişimi için övgülerde bulunsalar da, gereçk anlamda bu adımlar sıklıkla atılmamaktadırlar. Organizasyonlar ve ekip liderleri gelişime yönelik olarak yeni şeylerin yapılması ve yolda karşılaşılacak ufak aksaklıkların giderilmesi hususunun geliştirilmesi amacıyla bireyleri ve takımları ödüllendirmek suretiyle mükemmeliyet yolunda teşvik çalışmaları yapabilmektedirler.

Catalyst'te bireylerin kendi konfor alanlarının dışına çıkmalarını sağlayacak çeşitli takım kurma etkinliği programları bulunmaktadır. 2 saatten az bir süre içinde bir orkestra gibi müzik yapmayı öğrenmek gibi zorlayıcı etkinlikler, kendini mükemmeliyete ve kişisel gelişime adama konularında temel noktayı oluşturmaktadır. Mükemmeliyet zerine odaklanan bu takım kurma etkinliği programlarını inceleyiniz.

Size uygun en popüler programlarımıza göz atın.
Karar verme konusunda yardıma mı ihtiyacınız var? Başka bir şey mi arıyorsunuz?

Bizimle irtibata geçiniz

Related Articles