Rat Trap

Bir dizi peş peşe bağlanan mekanizma oluşturulması

1 - 2 Saatler
Kapalı alan
Katılımcı
10 - Sınırsız

Hakkında

Ekibinizin, metal ve plastik bileşenlerden, parçalardan, somunlardan ve cıvatalardan oluşan mekanik modellerle dönüşmeye hazır devasa parçalarla dolu bir oyuncakçı dükkanına girdiğini düşününün! Buradaki amaç, doğru bir şekilde yerleştirildiklerinde, her birinin bir diğerini ustaca tetiklediği olağanüstü bir zincirleme reaksiyon meydana getiren, bir dizi büyük çapta mekanizmayı hayat geçirmektir.

Her bir unsurun çalışması, aynı amaca ulaşmak için gayret gösteren diğer ekip üzerinde zincirleme bir etki yaratmak için, bir planın tüm unsurlarının işleyişinin mükemmel olması gerekmektedir. Zaman sınırlamaları içinde çalışmak, ekipler arasındaki iyi iletişimin, mükemmel bir finalle ekipleri başarıya götürecek şekilde, her bir ekibin gayretlerinin sorunsuz bir şekilde entegrasyonu açısından zorunlu olduğu anlamını taşımaktadır.

Öğrenme ve gelişim sonuçları

Eğer ekipler her şeyi doğru bir şekilde yaparsa finaldeki parçanın hareketi tetiklenmekte ve bir tonluk ağırlık düşmekte ve fare yakalanmaktadır(elbette gerçekte böyle olmamaktadır).

Rat Trap, ekiplerin ortak bir hedefe ulaşmak için işbirliği halinde çalıştığı bir ekip kurma etkinliğidir.

Talimatlarla yönlendirilmekten ziyade ekipler, neyin nereye gideceğini ve neyin nerede ne iş yarayacağını çözmek için kendi pratik zekalarını kullanmaktadırlar. Bu da, elde edilecek nihai sonucun, kendi çabalarının, becerikliliklerinin ve kurdukları iletişimin bir göstergesi olduğu anlamına gelmektedir.

Rat Trap etkinliğinde, herşeyin sorunsuz bir şekilde işlemesi için yapının doğru bir şekilde inşa edilmesi ve doğru pozisyonda konumlandırılması gerektiğinden, ekipleri resmin geneline bakması en önemli husustur.

Bir oda dolusu parçanın bir araya gelmesiyle ortaya çıkan sonuç, gruplara daima ilham vermekte ve az bir takım çalışması uygulayıp ve etraflıca düşünerek neleri başarabileceklerini göstermektedir.

 

Request a Quote