Bot Creations ile Brezilya'da Oyun Günü

23 Eyl 2018 tarihinde Alain Segers tarafından yayınlanmıştır.

Bot Creations, Brezilya'da düzenlenen ücretsiz bir oyun etkinliğinin üçüncü Oyun Gününde görücüye çıktı. Oyun Günü, Integração Group'un bir üyesi olan Conquistar - Catalyst Brazil tarafından düzenlenen ücretsiz bir oyun deneyimleme etkinliğidir. Mayıs ayında düzenlenen Oyun Günü'nde üç yeni oyun görücüye çıktı ve bunlardan biri "Bot Creation" oyunuydu.

Bot Creations at Game Day

Bot Creation, takımların bir robot tasarlayıp monte ettiği bir ekip kurma oyunudur. Başarılı olmak için robotun belirli özelliklere sahip olması ve diğer takım robotlarına karşı finalde belirli hedefleri tamamlayabilmesi gerekir.

Tasarım düşüncesine dayalı olarak, Bot Creation takımlara amaçlarına yönelik tasarım yapmayı öğretir. Robotun eldeki görevi yapması için hangi parçaları kullanmalıyız? Ve sınırlı kaynaklar ile takımlara görevlerine yenilikçi dokunuşlar katma konusunda meydan okunmaktadır. Robotun etkili çalışan bir robot haline gelmesi için test edilmesi ve değiştirilmesi gerektiğinden, işbirlikçi süreç geliştirme becerilerini keskinleştirilir.

Game Day Brazil

Robot Oluşturucular istenilen öğrenme çıktılarına uyacak şekilde uyarlanabilir. İşbirlikçi meydan okumalardan, rekabetçi meydan okumalara kadar bütün robotlar birlikte hareket etmelidirler. Örneğin bir Sumo stili düşünün, nakavt zilinin çalınması gibi. Tıpkı günümüz Sumo’sunun daha az çevik olan daha büyük öncüllerine karşı olan çevikliği ve esnekliği gibi, kazanan da küçük, daha çevik bir robot olabilir.

Bot Creations at Game Day

Oyun Günü'nde Robot Oluşturucular için son meydan okuma, engelli bir yarış parkuru etrafındaki yarıştı. Yine büyük bir motordan daha gerekli olan sadece hız değildi. Engelleri yönlendirmek için çeviklik ve hafiflik, önemli bir tasarım özelliği olduğunu kanıtladı.

Oyun Günü'ne katılanlar Bot Creations'ı "şimdinin" ürünü olarak selamladılar. Etkili iletişimi, takım dinamiklerini ve yenilikçi düşünceyi zorlayan, hepsi modern ekiplerle çok ilgili olan ilgi çekici ve eğlenceli bir ekip kurma etkinliğidir.

Tüm Örnek Çalışmalar