flat out afloat

Shangri-La ekip çalışması üzerine odaklanmaktadır

Yayınlandı 3 Ara 2017

Shangri-La Hotel Singapore'un YönetimKomitesinin iki günlük etkinlik programının bir kısmını oluşturacak şekilde Team Building Asia tarafından yürütülen Flat Out Afloat etkinliği gerçekleştirilmiştir. Yapılan bilgilendirme toplantısı gerçekten çılgıncaydı, buna göre ekiplere iki kişilik bir tekne yapmak üzere plana göre işaretleyecekleri, etiketleyecekleri ve kesecekleri şekilde mukavalar dağıtılacak ve sonunda da bu tekneler yarış boyunca su üstünde kalmayı başaracaktı!

Roller ve sorumlulukları düzgün bir şekilde dağıtmak için son derece ciddi bir ekip çalışması gerekiyordu. Tekne inşa aşamaları arasında, teknenin prova kısmı, gövde kısmı ve kıç kısmı bulunuyordu. Bu kısımlar çeşitli mukavva parçalarla birbirine tutturulmakta ve güç ve destek vermek üzere de iki adet üçgen kiriş kullanılmaktaydı.

Teknenin inşaası tamamlandığında, su geçirmezliğini sağlamak içn bütün ekibin tekneyi plastik bir tenteyle kaplaması gerekiyordu. Her hangi bir şekilde su sızıntısının yaşanmaması amacıyla baş ve kıç kısımlarının gövde bağlantısının dikkatlice yapılması gerekiyordu.

Teknenin her yeri Shangri-La logoları, sloganları ve ekibin kendi imzasını ve yaratcılığını taşıyan süslemelerle donatılmıştı. İletişim, motivasyon ve inovasyon üzerine yapılan bir ekip bilgilendirmesinin ardından sıra yarış için sahile inmeye gelmişti! Ekip çalışması, iletişim, motivasyon, yaratıcılık ve inovasyon

Her ekibin en az iki kez yarışmasını sağlamak adına bir dizi kısa kısa yarış tertip edilmişti. Her kes için tam anlamıyla bir takım ruhu ve arkadaşlık hissi oluşmuş ve bu da gerçekten çok önemli bir deneyim kazandırmıştı. Kazanan Ekibe ödülleri verildi.

Shangri-La Hotel Singapore Başkan Yardımcısı Michael Cottan,"Ne mükemmel bir etkinlikti, ekibimiz inanılmaz bir ekip çalışması örneği göstererek Flat Out Afloat etkinliğinde mükemmel bir sonuç elde etti!”

şeklinde düşüncelerini belirtmektedir

Tüm Örnek Çalışmalar