Tunivisions Group işi memnuniyetle birleştirir

2 Ara 2019 tarihinde yayınlandı

8 Mart 2019 Cuma günü, Tunivisions Media Group çalışanları Virtual Reality (Sanal Gerçeklik) kurumsal ekip kurma etkinliği olan The Infinite Loop'a katıldı. Tunivisions Group 1997 yılında kurulmuş bir medya şirketidir ve Tunus'un en büyük Fransızca web platformu olan ve haberler ve sosyal konular hakkında yayınlar yapan Tunivisions.net adlı çevrimiçi derginin üreticisidir.

R team building The infinite loop tunivisions

VR etkinliği, sosyal beceriler geliştirme ve ekibi bir araya getirme için bir fırsat yaratma adına tasarlandı. Katılımcılar sanal bir dünyada sıkışıp kalmış hayali bir karakteri kurtarmak için iki takıma ayrıldılar ve dostane bir rekabet yaşandı.

R team building The infinite loop tunivisions

Her bir takıma talimatların yazılı olduğu bir kağıt ve bir VR kulaklığı verildi. Takım üyeleri sırayla sanal dünyaya girdiler ve görsel deneyimlerini takımın diğer üyeleriyle paylaştılar. Takımın diğer üyeleri aktif olarak anlatılanları dinledi ve talimatları kullanarak VR kulaklığı takılı olan kişiye talimatları aktardılar. Hızlı, etkili bilgi paylaşımı ve yenilikçi problem çözme yöntemini kullanan takımlar oyunda en uygun çözümleri buldular ve ilerleme kaydettiler.

VR team building The infinite loop tunivisions

Oyunun sonunda katılımcılar, çok amaçlı bir sunumun yer aldığı bir bilgilendirmeye katıldılar. Sunumda, kullandıkları yöntemler özetlendi ve ardından onlara en uygun eylem planı sunuldu. Bu etkinlik, katılımcılara işteki gerçek durumlarla ilgili öğrenmelerini düşünme ve tartışma olanağı sağlamış oldu.

R team building The infinite loop tunivisions

Medya endüstrisi dolaysız ve çılgıncadır. The Infinite Loop sayesinde Tunivisions çalışanları hızlı düşünmenin önemini fark ettiler ve süreçleri geliştirmeyi hedeflediler. Ayrıca, işlerini sorunsuzca yürütmek için düşünmenin ve hesaba katmanın nasıl gerekli bir kilit unsur olduğunu görmüş oldular.

R team building The infinite loop tunivisions

İşi, memnuniyetle birleştiren ekip kurma aktivitesi "The Infinity Loop" çalışanların eğlenceli bir ortamda birlikteliklerini sağladı. Katılımcılar, bu etkinliğin normal bir sosyal beceri eğitiminden daha da ilgi çekici ve etkili olduğunu ifade ettiler.

Tüm Örnek Çalışmalar