Emerson liderlik yeterliliklerini hedeflemektedir.

3 Şub 2018 tarihinde yayınlandı

Öğrenmenin geliştirlmesi için, oyunlaştırmanın gücünü anlayan Amerikalı çok uluslu şirket Emerson Electric, Pehin'de gerçekleştireceği yıllık liderlik geliştirme programı için deneyime yönelik iş oyunları aramaktaydı. Emerson, şirket içi liderlik yetenekleri, takım bağının kurulması ve problem çözme gibi konulara odaklanmayı amaçlıyordu.

Bizler de, hem özellikle firmanın ihtiyaçlarını yerine getirmek hem de Emerson'daki tüm başta gelen liderlik birimlerini gerekli gördüğü, yedi liderlik yeterlilik seviyesini bünyesinde barındıran özel öğrenme çıktılarını güçlendiren nitelikteki The Discovery Challenge isimli hazine avına dayalı oyunumuzu firmaya uyarladık. . .

In The Discovery Challenge, oyununda ekiplere bir Discovery Çarkı, bir kitapçık, bir harita ve şehirde gezebilmeleri için de kısıtlı bir bütçe verilmektedir. Kitapçık içerisinde, ekiplerin ziyaret etmek istedikleri belirli yerleri seçebilecekleri yirmi lokasyonun yanı sıra her bir liderlik yeterliliğine dair detaylı talimatlar, zamanlamalar ve uygulamalar bulunmaktadır. Bu lokasyonlar arasında çok daha zorlayıcı ve daha fazla puan getiren noktalar olan The Bird’s Nest, Water Cube ve Forbidden City yerler yer almaktadır.

Sözü edilen lokasyonlara varıldığında ekipler, görevi öğrenmek amacıyla Discovery Çarkını kullanmaktadırlar. Bunlar arasında önemsiz malzemelerin aranıp bulunması, inovatif ekip fotoğraflarının çekilmesi, ya da bir problem çözme görevinin tamamlanması için etkinlik yönetimimiz ile görüşme yer almaktadır.

Ekipler kendilerine tanınan süre zarfında olabildiğince fazla görevi tamamlamakta, ve cevaplarını sunmak için süre sona ermeden otele dönmekte ve ekip bilgilendirme toplantısına katılmaktadırlar. Oyun içerisindeki yardımcı personelimiz Emerson Liderlik Yeterliliği birimlerine işe geri dönünce gerçekleştirilecekm uygulamalar ve stratejik referansları sunarken, etkinlik görevlilerimiz de puanları vermekte ve ekip fotoğraflarını göstermektedir.

En yüksek puanı alan rakip ile en iyi ekip fotoğrafları anons edilince nihai mesaj da güçlendirilmiş olmakta ve kutlamalar başlamaktadır.

Tüm Örnek Çalışmalar