Çok büyük resim

28 Oca 2013 tarihinde yayınlandı

Norgine Pharmaceuticals 18 ülkeden 350 katılımcının dahil olduğu yüzüncü yıl kutlamalarının bir parçası olarak bir ekip kurma etkinliği gerçekleştirilmesini istemektedir. Ortak vizyonun ve bulunduğu konuma bakılmaksızın herkesin marka ile şirketin geçmiş ve gelecekteki başarısının önemli bir parçası olduğu hususunun altını çizecek bir deneyim aramaktaydılar.

Catalyst Global ortağı olan Catalyst Dream Team South Africa, aslı Catalyst Global'e ait olan, dünyanın en popüler ekip kurma etkinliği ürünlerinden birine,The Big Picture' a dayanarak destansı proporsiyonlara sahip bir sanat eseri ortaya çıkarmış bulunmaktadır. .

Norgine Pharmaceuticals bir yandan kutlamaya yönelik diğer yandan da grubun entegre olmasını ve bütünleşmesini sağlamanın yanı sıra konferansın başlangıcında insanları birbiriyle kaynaştıracak nitelikte bir etkinlik aradığından, The Big Picture etkinliği en ideal çözüm olarak seçilmiş bulunmaktaydı. Firma yetkilileri, iş birliğine dayalı, kapsayıcı ve etkinlik sonrasında da üzerinde düşünülebilir bir aktivite talep etmekteydiler. The BIG PICTURE tüm bu özellikleri karşılamaktaydı.

Etkinlik öncesinde, Dream Team Catalsyt, gereksinimlerinin neler olduğunu anlamak amacıyla, Norgine Pharmaceuticals firmasıyla birlikte çalışmıştı. Firma hakkında araştırmalar yapılmış, liderlik ekipleriyle mülakatlar gerçekleştirilmiş ve organizasyonun tüm seviyelerinde ve fonksiyonlarında görev alan personelden bilgiler edinilmişti. Daha sonrasında Catalyst Global tasarımcıları, firmanın 100 yıllık başarısını ve şirketin değerlerini, ürünlerini, ikonlarını, dönüm noktalarını ve ilham kaynaklarını tasvir edecek şekilde organizasyonun özünü yanışta bir dijital görüntü oluşturdular. Daha sonra ekibe, boya ve diğer sanatsal malzemeleri kullanmak suretiyle dev bir ebatta bu sanatsal çalışmayı yeniden oluşturma görevi verilmişti.

Konferansın ilk gününde katılımcılar 64 ekibe ayrılmışlardı. Tüm bu ekiplerin, 128 tuvalden oluşan bu dev sanat eserini boyamak için birlikte çalışmaları gerekmekteydi. Her bir ekibin, bu dev sanat eserine mükemmelen uygun gelecek şekilde tam olarak tuvallerinin üzerine neyi çizmeleri ve daha sonra bunu nasıl boyamaları gerektiğini saptamak amacıyla diğer ekiplerle iletişim kurmaları ve koordinasyon sağlamaları gerekmekteydi. Katılımcıların bir çoğu ortak bir dili paylaşmamıştı ve bunların iletmek istedikleri mesajın açık ve etkili bir biçimde verilmesini sağlamak adına yenilikçi yollar keşfetmesi gerekmekteydi. Tüm tuvaller boyandığında, ekip arkadaşlarımız, üç günlük konferans için hazırlanmış, AV ekranları da bünyesinde barındırarak bir set halini alan, önceden yapılmış yapıya ayrı ayrı tuvalleri yerleştirmişti. Sonraki sabah kahvaltıdan sonra, yapmış oldukları resim, havai fişek gösterileri ile Afrikalı dansçı ve şarkıcılar eşliğinde hayretler içinde kalan katılımcılara gösterilmişti.

Etkinlik büyük bir başarıyla sonuçlanmıştı. Büyük resim açıldığında herkeste bunun ne kadar olağanüstü bir çalışma olduğuna dair, büyük bir heyecan ve şaşkınlık vardı. Katılımcı grubu, gösterdikleri gayretlerin inanılmaz güzellikteki meyvesini aldığından ve işyerlerine geri döndüklerinde bu uygulamadan gerekli dersleri çıkarmaları halinde önlerinde duran olanaklara yönelik bir kavrayış elde ettiklerinden, herkeste mutluluk gözyaşları, sarılmalar vardı ve birbirlerine “çak bir beşlik” şeklinde hareketler yapıyorlardı. .

Bu etkinlik sayısız uluslararası ödül almış olup ve halen şirket içinde bu zamana kadar yapılan en iyi ekip kurma etkinliği olduğu konuşulmaktadır.

Tüm Örnek Çalışmalar