IFM Liderler Konferansı- Big Picture

28 May 2014 tarihinde yayınlandı

Johor’daki Puteri Limanında bulunan The Traders Hotel, IFM 100 Liderler Konferansının yapılacağı yerdi. Konferansa ilişkin bir birliktelik ve görsel kimlik oluşturmak amacıyla Jones Lang Lasalle’den 120 lider, Catalyst Global’in Malezya’daki ortağı, Asia Ability tarafından gerçekleştirilen iş birliğine dayalı ekip kurma aktivitesine katılmışlardı.

IFM Liderler konferansının ilk günü öğle yemeği sonrasında etkinliğin başlatılması amacıyla, Jones Lang Lasalle’den 120 lidere, Catalyst Global’in Malezya’dak ortağı, Asia Ability tarafından, Big Picture ekip kurma aktivitesinin yapılması, akışı, hedefleri ve kurallarıhakkında brifing verilmiştir..

Daha sonrasında grup 6 ekibe ayrılmıştır.  Kendilerine tuvaller ve boyama kılavuzları verilen ekipler, koruyucu giysilerini giyerek kendilerine verilen boyama görevlerini yapmak üzere hazır durumda beklemektedirler. Başlamadan önce ekipler, fırçalarını, boyalarını ve görevlerine uygun kapları kazanmak adına tulum yarışına ve bir dizi küçük sınava katılmışlardır. Daha sonra, nihai büyük resmi ortaya çıkarmak amacıyla tuvallerini bir araya getirmek adına komşu ekiplerle işbirliği yapmaları gerektiğini anlamış bulunmaktadırlar.Katılımcılar kısa süre içinde diğer gruplarla işbirliğinin temelini kavradılar ve aktivitenin yapıldığı salon kısa süre içinde, kendi tuvallerini diğer gruplarınkine uydurmak için birbirlerinden farklı renkler isteyen katılımcıların koşuşturmalarıyla heyecan dolu bir ortam halini almıştı.

Katılımcılar kısa bir mola verdiğinde, hazırlamış oldukları tuvaller de ayrı bir odadaAsia Ability personeli tarafındannihai resmi ortaya çıkarmak için gizlice bir araya getirilmekteydi. Katılımcılar, gerçekleştirmiş oldukları bu yoğun çalışmanın sonuçlarını görmek için, heyecanla bir araya toplanmışlardı. Kısa bir geri sayımın ardından, Big Picture, şiddetli alkışlar ve hayranlık dolu bakışlar eşliğinde katılımcıların beğenisine sunulmuştu. Büyük resmi oluşturmak için 36 tuvalin hepsi bir araya getirilmişti ve katılımcılar da kendi tuvallerinin Big Picture (Büyük Resmin) oluşturulmasına nasıl katkı yaptığını görme imkanı bulmuşlardı. . Aktivitenin resmi olarak sona ermesiyle, katılımcılar; etkinlik üzerinde derinlemesine düşünerek ve ortak gayretlerinin başarısını taktir ederek Büyük Resim önünde vakit geçirmeye devam etmişlerdir.

Big pictureetkinliğine katılan, delegeler, sadece kendi ekipler içinde değil aynı zamanda diğer departmanlar ve gruplarla da olan koordinasyon ve iletişimin önemini öğrenmektedirler. Bu aktivite aynı zamanda, sadece kendi görevini yerine getirmenin değil aynı zamanda aynı hedefi paylaşan diğer gruplarla uyum sağlama ve işbirliği yapmanın da önemini belirtmektedir.

Tüm Örnek Çalışmalar