The Big Picture

16 Mar 2014 tarihinde yayınlandı

Catalyst, daha önceden “The Big Picture” etkinliğini deneyimlemiş bir HSBC çalışanı tarafından tavsiye edilmiş olup tam anlamıyla ödüllendirici ve mükemmel bir ekip kurma etkinliği olduğu belirtilmiştir.

Gereksinimler ve hedefler

Grup içi Eğitim Geliştirme Programı, HSBC’nin işletme stratejisinin temelinde bulunan, HSBC’nin temel değerlerini bünyesinde barındıran, ticari büyümeye yönelik engin deneyim, beceri ve yetenek sahibi geleceğin liderlerini yetiştirmektedir.

Bu etkinlik kimin içindi ve amacı neydi?

Bulundukları yerlerde, 4 haftalık Liderlik Gelişimi Programına katılan Delegeler, Grup içi Eğitim Geliştirme Programına katılmaktadırlar. Bu denli yüksek profile sahip katılımcılar ve yoğun program, katılımcılara; yönetim kariyerlerinin erken evrelerinde HSBC’nin müşteri grupları ve faaliyet gösterdiği yerlerde bir irtibat ağı oluşturma fırsatı vermektedir.

The Big PictureBankaların 1 . seviye Grup Yeteneklerine:-

  • performans yönetimi
  • diğerleriyle birlikte çalışma
  • Hareket, adanmışlık ve kişisel gelişim gibi konularda mükemmel uyum sağlamaktadır.

Bu etkinlik nasıl gerçekleştirilmiştir?

Mükemmel bir etkinlik olup tüm gereksinimlerimizi karşılamış ve katılımcılar tarafından da yüksek puanlar almıştı. Bu, denenmiş ve test edilmiş bir formülü bulunan oldukça akışı bir operasyondu.

Hedeflere ulaşılmış mıydı?

Tüm hedefler gerçekleştirilmiş olup, programın son gününe kadar etkinlik devam ettiğinden, katılımcıların; önceki 4 hafta içinde tüm öğrendiklerini uygulamaya koyacakları bir etkinliğe girişmelerine olanak sağlamıştır.

Aynı zamanda program sona ermiş ve katılımcılarda programı başarıyla tamamlamışlardı.

Yatırım geri dönüşü ve sonuç

  • Katılımcıların, gelişme yönelik kuvvetli oldukları yerleri /alanları net bir şekilde kavramaları sağlanmıştır.
  • Katılımcıların, ekip arkadaşları/çalışma arkadaşları/amirleriyle pozitif ilişkiler kurma konusunda etkinlikleri arttırılmıştır.
  • Katılımcıların, ekip performansının yönetilmesi konusunda kişisel etkinlikleri arttırılmıştır.

The Big Picture etkinliği, katılımcıların; daha önceden tanımlanmış olan gelişime yönelik güçlü oldukları temel yerler ve alanları gözden geçirmelerine ve işe döndüklerinde bunları nasıl ileri taşıyabileceklerini göz önünde bulundurmalarına olanak sağlayan, oldukça interaktif ve eğlenceli bir ekip kurma aktivitesidir.

Catalyst ile birlikte çalışmaktan memnuniyet duyuyoruz ve bir sonraki etkinliğimizi de sabırsızlıkla bekliyoruz.

The Big Picture için tıklayınız

Tüm Örnek Çalışmalar