Ana Mesajlar

9 Ağu 2014 tarihinde yayınlandı

Co-op, finans bölümlerindeki tüm çalışanlarına yönelik olarak, tanıtım gezisi programı yapmayı planlamıştı- ve buradaki ana amaç yeni reklam sloganının lansmanının yapılması ve değer ve hedefler konusuna odaklanmanın sağlanmasıydı.

Format

Tanıtım gezisinin formatı; temel kurumsal mesajlara odaklanılan sabah gündemi ve ortak hedef doğrultusunda network oluşturma, etkili iletişim, bilgi paylaşımı, katkıda bulunma ve birlikte çalışma konularının altını çizen bir ekip kurma etkinliğinin düzenlendiği öğleden sonra gündemi şeklinde bir günlük programdan oluşmaktaydı. Buna yönelik seçilen ekip kurma etkinliği The Big Picture idive müşterinin verdiği özel brifing doğrultusunda, çeşitli sanatçıların stillerinde, müşterinin vermek istediği temel mesajlar, görüntüler ve markaları gösterecek temaları kullanırken, diğer yandan bizim sanatçılarımız da hassas ve yaratıcı bir şekilde hazırlanmış altı adet firmaya özel görseli ortaya çıkarmışlardı. Mart ayından Eylül ayına kadar, her bir etkinliğe 80 ila 100 kişinin katılımının sağlandığı haftada 4 gün süren bu bir günlük programa 8000 civarında insan katılmıştı. .

Q&A

(Tüm sorular Co-op tarafından cevaplanmıştır)

İlk brifing – gereksinimleriniz ve hedefleriniz nelerdir?

Bu etkinliğin amacı, yeni Co-operative markasının lansmanını yapmak ve bu markanın hayata getirilmesinde görev aldıkları kısmı anlamalarını sağlamak amacıyla 8000 çalışanın etkinliğe katılımını sağlamaktı. Bu etkinlik, takım çalışması, işbirliği ve network oluşturma konularını bir araya getiren bir aktivitede şirketin vermek istediği temel mesajları bir araya getirmek amacıyla oldukça deneyimsel ve aktivite gerektirir şekilde tasarlanmıştır. Bu aktivite, geniş çapta çalışanın katılımına uygun gelecek şekilde başarılı bir şekilde firmaya göre uyarlanmıştır.

Bu etkinliğin amacı neydir?

Tüm bu 8000 katılımcı, en kıdemli ekipten, ön saflarda yer alan personele kadar işletmenin her yerinden gelen personeli kapsamaktaydı.

The Big Picture etkinliğini seçilmesinin ardında yatan nedenler nelerdi?

Takım çalışması, network oluşturma ve günün temel mesajlarının görselleştirilmesi. Bu aktivite tüm gereksinimlerimizi bünyesinde toplamakta ve enerji dolu aktivitelerin temasına uyum sağlamaktaydı.

Etkinlik için olan ekipmanın organik ya da düzgün üretilmiş olmasını ya da her ikisinin özelliklerini taşımasını sağlamak zorundaydık! Bu da, biyolojik olarak doğada çözünebilen boya ve kapların, etkinlik boyunca giymeleri için her katılımcıya verilecek olan organik tişörtlerin, yeniden kullanılabilir masa örtülerinin, geri dönüştürülebilir şişelerde tedarik olunan boyaların, geri dönüştürülebilir çöp poşetlerinin ve giysilerinin kullanımı anlamına gelmekteydi.

Katılımcılar buna nasıl reaksiyon gösterdiler – bu zorlu görevleri benimsediler mi?

Evet hepsi bu etkinlikleri benimsedi, içlerinde en kuşkucu olanlar bile!! Bazıları ilk başta sayılarla boyama yapacakları bir aktive düşüncesine şüpheyle yaklaşmıştı ancak aktivitenin içinde dahil olduklarında katılımcılar bunun gerçekten hissettiler ve etkinliği hayata geçirmek suretiyle bizlere mükemmel geri bildirimler verdiler.

Yatırım geri dönüşünü nasıl değerlendirirsiniz?O günde ve takip eden haftalarda elde ettiğiniz sonuçlar nelerdi?

O günde elde ettiğimiz sonuçlar, hem sözlü hem de yazılı olarak aldığımız mükemmel geri bildirimlerle gerçekten çok olumluydu. Halen süreç devam etmekte olduğundan etkinliğin yatırım geri dönüşüne ilişkin ölçüm yapmak bu aşamada zor ancak şunu söyleyebilirim ki bu etkinlik üzerinde yatırım yapmaya gerçekten değerdi.

Hem ilk temas kurduğumuz personelin hem de etkinliği gerçekleştiren Catalyst operasyon ekibin göstermiş olduğu destekten gerçekten çok memnun kaldık. Adam ve Vi, artık ekibin bir parçası gibiler ve her etkinliğin en az sonuncusu kadar enerji dolu ve keyifli olmasını sağlamak için gerçekten çok çalıştılar.
Hepinize çok teşekkürler…Co-op'tan gelen kullanıcı görüşleri ve genel yorumlar
Tüm Örnek Çalışmalar