HP ekibi birbirine çok daha bağlı

4 Tem 2017 tarihinde yayınlandı

HP nin Pekin'de düzenlenen Satış Arttırma Konferansının bir parçası olarak, bilişim teknolojisi devi HP, Harmonica Harmony isimli benzersiz bir konferans etkinliğini kullanmaya karar vermiştir. Bu müzikli takım kurma etkinliği, harmonika çalmak suretiyle 150 den fazla katılımcının bir arada bulunduğu bir ekibi dönüştürmek için gerekli yüksek enerjiyi sağlamaktadır.

Müziğin bireyleri ve ekipleri iyi yönde dönüştürme gibi benzersiz bir gücü bulunmaktadır.

Müziğin her kesin içinde bulunan doğal bir yetenek olduğu düşünülmektedir. Burada odaklanılan konu insanların bir ekip olarka çalışmaları ve mükemmel müzik yapmak için birbirlerinden bir şeyler öğrenmeleridir. Grup öncelikle harmonikayı rahatlıkla çalabilmek ve nefessiz kalmamak adına basit bazı nefes egzersizleriyle çalışmaya başlamıştı.

Daha sonra katılımcılar temel hramonika tekniklerine geçmişler ve çok daha zorlu görevlerde birbirlerine destek olabilecek şekilde birbirlerine güvenerek çalışmayı deneyimlemişlerdir. Kısa bir uygulamanın ardından, bütün grup inanılmaz seviyede büyük bir enerjiyle, yeni iç görüler geliştirerek ve mükemmel bir ekip çalışması örneği göstererek devasa bir harmonika konserine başlamışlardır.

Bu aktivitede kelimenin tam manasıyla, iyi bir ekip çalışması, iletişim ve herşeyin mümkün olduğuna inanmak suretiyle her türlü kısıtlamanın üstesinden gelinebileceğini ortaya koymuştur.

HP Organizatörü, Paul Sim, Desig & Marketing Pte. Ltd. HP “Pek çok takım kurma aktivitesi organize ettim, ancak Harmonica Harmony gerçekten de benzersiz bir deneyimdi. Gerçek manada mükemmel bir konferans etkinliği olup çok sayıda insanı harekete geçirmek için mükemmel bir aktivite olduğunu düşünüyorum. Katılımcıların pek çoğu hayatlarında daha önce hiç harmonika çalmamışlardı ancak etkinliğin sonunda bir harmonika orkestrasında yer alacak kadar çalabilmekteydiler. Bu bile sadece iyi bir ekip çalışmasıyla mükemmel başarılar elde edilebileceğini gösteriyor"

şeklinde düşüncelerini belritmektedir.

Tüm Örnek Çalışmalar