River Runner - Annual Meeting - NetJets

Yıllık Toplantı

Yayınlandı 20 Oca 2014

Bu brifing, daha önce kullanılmış olan etkin proseslere devam edecek ve aynı zamanda personel ve departmanlar arasındaki iç ilişkileri geliştirmeye yönelik olarak tutku ve enerjiye yeni boyutlar ekleyecek şekilde Netjets’in yıllık toplantısının gerçekleştirilmesine yardımcı olma amacındaydı.

Bu brifing,

daha önce kullanılmış olan etkin proseslere devam edecek ve aynı zamanda personel ve departmanlar arasındaki iç ilişkileri geliştirmeye yönelik olarak tutku ve enerjiye yeni boyutlar ekleyecek şekilde, (şirketin durumu, stratejileri ve planlarına yönelik olarak bilindiği üzere bir günlük sunumlardan oluşan) Netjets’in yıllık toplantısının gerçekleştirilmesine yardımcı olma amacındaydı. Bunlar hepsi, “şirket içi müşteri hizmetlerinin” standardını yükseltmek ve daha sonra da “dışarıya yönelik müşteri” hizmetlerini geliştirmek içindi. Tema “vızıldama” anlamına gelen Portekizce bir kelime olan “Zumbido” idi.

İki günlük bu çözüme ulaşılmadan önce, Lizbon’daki ana operasyon ofislerinde rehber eşliğinde gerçekleştirilen bir ziyaretle, organizasyonun birkaç kıdemli üyesiyle toplantılar ve müzakereler yapılmıştı.

Gündem

Gündem şirketin çeşitli önde gelen üyeleri tarafından yapılan şirket için sunumlarla doluydu ve bu sebeple de zaman aralıklarımız oldukça sınırlıydı ancak bu durum bizim bu etkinliği belli sayıda kısa, eğlenceli ve açıklayıcı eğitime yönelik genel oturumlara yürütmemize olanak sağlamıştır. Bunlar sadece müşterinin gereksinimlerini karşılamak üzere değil aynı zamanda etkinliğin yapıldığı yerin ve buna tahsis edilen zaman çizelgesinin de potansiyelini maksimize etmek için müşteriye göre hazırladığımız yüksek seviyede deneyimsel etkiye sahip aktivitemiz, “grubun en iyisi” olan River Runner’ı düzenleyecekti. Bu düzenlemenin yapılması, öğrenmenin pekiştirilmesi ve tüm etkinliğin keyifli ve gerçekten unutulmaz bir başarıyla sonuçlanmasının sağlanmasının ardından, bir sonraki gün çok daha kısa deneyimsel aktivitelerle (enerji patlaması yaratan bir etkinlik olan One Voice) ve gerçekleşen öğrenme faaliyetlerine yönelik herkesin katılımına açık gözden geçirmelerle geri döndük.

Nasıl geçti?

Nasıl geçti? Harikaydı! Bu görev gerçekten oldukça zorlu bir görevdi, hizmet seviyelerini karşılamak ve yüksek standartlara ve beklentilere sahip (ki bunların hepsi çok kısa bir süre içinde gerçekleştirilmişti) 250 kişilik üst düzey eğitimli, yüksek seviyede performans gösteren personelin katılımını sağlamak, ilgilerini çekmek ve etkinliğe dahil etmek çok büyük bir zorluktu. Kısa süreli genel oturumlar, ortaya atılan birkaç gerçekten iyi tespitle amacına ulaşmış ve ilişkilerin daha da ileri seviyelerde geliştirilmesi konusuna değinmişti. River Runner başlamadan hemen önce, bunun başarıyla sonuçlanacağından emindik ancak delegelerin ne kadarının bu etkinliğe rağbet edeceğini tama olarak kestirememiştik.

Gerçekten inanılmazlardı, zorlu mücadeleye karşı sahip oldukları enerji, pozitif yaklaşım ve profesyonellik nefes kesiciydi. Bu, gerçekten de içinde bulunmaktan memnuniyet duyduğumu ve bunun benim açımdan bir ayrıcalık olduğunu düşündüğüm bir etkinlik ve organizasyondu. Katılanlardan derhal geri bildirim alma imkanı bulduk ve (organizasyonun her seviyesinden)çok sayıda katılımcı yüzlerinde gülümsemeyle bizlere doğru gelip teşekkür ettiler ve “bizi çok çalıştırdınız ancak müthişti-bir daha ki sefere de geliyor musunuz?” şeklinde görüş ve sorularını yönelttiler.

Bir dahaki sefere de geliyor muyuz?

Bir dahaki sefere de geliyor muyuz? Kesinlikle öyle olacağını ümit ediyoruz. Bu etkinliğin, sadece pratik anlamda birçok öğrenme çıktısı elde eden delegeler açısında değil aynı zamanda bizim NetJets’den öğrendiklerimiz açısından da bakıldığında bir çok seviyede oldukça başarılı olduğunu söyleyebiliriz. En iyi firmaların her zaman daha da iyi olmanın yollarını aradıklarını, en iyi firmaların insanlarına yatırım yaptıklarını ve en iyi firmalarda çalışan insanlardaki enerji ve adanmışlığı onlarla karşılaşır karşılaşmaz görebileceğimizi öğrenmiş bulunuyoruz. Bu tanıma uyan tüm firmalarla bir an evvel birlikte çalışabilmek için can atıyoruz!

Tüm Örnek Çalışmalar