AIESEC elbise bağışında bulunmak için işbirliği yapıyor

4 Nis 2015 tarihinde Stuart Harris tarafından yayınlanmıştır.

AIESEC ( Uluslararası İktisadi ve Ticari Bilimler Öğrencileri Birliği), hem kar amacı güden hem de kar amacı gütmeyen kuruluşlar için, uluslararası öğrenci değişim ve staj programları organize etmektedir. Team Building Asia, uluslararası gençlik organizasyonu AIESEC ile uzun yıllarar dayalı bir destekleyici ortaklığı keyifle sürdürmekte olup kendi etkinliklerinde benzersiz bir sosyal etki programı uygulamak için onları davet etmiştir.

Rags to Riches etkinliğiyle bağış

Catalyst Global networükünün bir ortağı olarak, Team Building Asia'da Rags To Riches takımkurma etkinliği programını gerçekleştirmenin mükemmel bir fırsat olacağını gördük. Bu program aynı zamanda istenmeyen malzemelerin geri dönüşüme gönderilmesi işleminin yanı sıra katılımcıları içinde çalıştıkları topluma birşeyler vermesini de teşvk etmektedir. Bu esnada, kullanılmış elbiselerin yerel bağış otoritelerine vermenin yaratıcı bir yönteminin bulunmasına ve aynı zamanda da AUESEC ekibiyle bir takım kurma etkinliği fırsatının yaratılmasına karar verilmişti.

O gün neler yaşandı?

Yaratıcı ekibimiz, Ripples logosunu benzersiz bir kalıp formunda büyük bir tente üzerine aktarmıştı ki bu daha sonra katılımcılar tarafından daha önceden belirlenen yerlere giysileri yerleştirmeleri için gerekli olacaktı. Bu devasa network çalışması ve iletişim etkinliği logonun çeşitli özelliklerine denk gelecek ve renklerle mükemmel seviyede uyum sağlayacak şekilde giysileri katlamak, birleştirmek ve değiştirmek için ekiplerin birlikte çalışmasını zorunlu kılmıştı. Çeşitli aşamalarda, ekip liderleri 3 boyutlu logoyu düzeltmek ve AIESEC e özel bu olağanüstü sanat eserini ortaya çıkarmak için ekibe faydalı komutlar vermekteydi.

Toplantınınarzu edilen sonuçları

Dikkat çeken unsurları arasında, Honhg Kong'un silueti, Bank of China 'nın olağanüstü görüntüsü ve logonu her iki yanında bulunan sol ve sağ Ripple karakteribulunmaktaydı. Ekibin nasıl çalıştığı ve yerel topluluk üzerindeki etkisi hakkında yapılan kısa bir bilgilendirmenin ardından, Hong Kong'un her yerinde bulunan pekçok giysi bankasına bunları dağıtılması amacıyla giysiler The Salvation Army kurumuna verilmişti.

“Rags To Riches etkinliği, katılımcılarımızın atık maddeleri azaltma yönündeki farkındalıklarını arttırıp yerel çevremizde bununla ilgili sürdürülebilirlik çalışmalarını geliştirirken, gerçekleştirmiş olduğumuz 3. Ripples Uluslararası Konferansımız için de benzersiz bir takım kurma etkinliği olarak deneyimlenmiştir. ”

Dennis Su, Başkan Yardımcısı AIESEC

Tüm Örnek Çalışmalar