Kingfisher Çin Yeni Yılını Kutluyor

8 Şub 2018 tarihinde yayınlandı

Çin Yeni Yılı kutlamalarının bir parçası olarak, Avrupa'lı lider ev dekorasyon preakendecisinin satınalma kolu olan KingFisher, uygun bir temaya sahip bir takım kurma etkinliğiyle yeni yıl kutlama etkinliklerine katılmak istiyordu. Yaratıcılığın ön planda olduğu, müzik ve dansla harmanlanmış takım kurma etkinliği Dragon Squad tam da bu işi için bçilmiş kaftandı.

O gün neler yaşandı?

Ejderhaların Asya kültürü için ne kadar önemli olduğu hakkındaki bilgilendirmelerin ardından, KSO Hong Kong ekibi oniki takıma ayrıldı ve herbirine Çin Ejderhası meydana getirmek için planlar verildi. Rakımların kendi planlamalarını ve iş bölümlerini yapmaları gerekiyordu. Ekip üyeleri bu devasa yaratığın baş ve kuyruk kısmını monte etmeye başlamışlardı. Gözler, kirpikler, dişler ve hareketli çene birbirine ekleniyordu.

Ejderha kafa ve kuyruk kısmınınmontaj işlemi sonrasında sıra ejderhayı süslemeye gelmişti. Bu efsanevi yaratığın boyanmasının, renklendirilmesinin ve her bir takıma özgü işaretlerin konulmasınınardından yaratığımız artık gün yüzüne çıkmış oldu.

dragon dance hong kong kso


He bir ekipten müzik seçiminden ve Dragon dansına yönelik dans hareketlerinin oluşturulmasından sorumlu temsilcilerle birlikte eş zamanlı olarak bir dizi müzik ve kareografi çalışması gerçekleştirlmişti. Ekip liderleri kendi ekip üyelerinin, En İyi Ekip Performansı ve En İyi Ejderha Süslemesi ödüllerini alan ekibin diğer üyeleri için ejderha dansını en iyi şekilde yapacaklarından emindiler. Sonrasında, ekipler geleneksel dansın modern yorumuyla Ejderhalarını hayata geçirmektedirler. Enerjik ve sembolik Ejderha Dansının gelecek yıl için şans ve kısmet getireceğine inanılmaktadır.

“Dragon Squad, yüksek oranda katılımın sağlandığı ve tüm katılımcıların da uyumlu bir şekilde iştirak ettiği mükemmel manada yaratıcılığı bünyesinde barındıran bir ekip kurma etkinliğidir. ”

Valerie Cussenot ,Genel Müdür KSO, Hong Kong

Tüm Örnek Çalışmalar