Go Team Çalışması Misyonu

7 May 2015 tarihinde yayınlandı

Dubai Tourism, Çin, Asya ve Hindistan’ın güneyinde yer alan Asya pazarındaki tedarikçileri için bir Çalışma Misyonu grubuna sahip bulunmaktaydı. Dubai de gerçekleştirilecek bir tanıtım seyahati için MICE’tan ve kurumsal firmalardan alıcıları davet etmişlerdi.

The Dubai Tourism Go Team Çalışma Misyonu, ekiplerin Dubai’nin tarihi hakkında bilgi edindikleri bir eğitim toplantısıydı. Delegeler, Dubai’nin nasıl keşfedildiğine dair bir dizi görevi tamamlarken diğer yandan da tarihi eski Dubai’de ve su kanallarında bir seyahate çıkmışlardı. Emirlikteki yerel insanların petrolün bulunmasından onlarca yıl önce nasıl yaşadıklarını gösteren Arapların geleneksel örf ve adetleri hakkında bilgi edinmişlerdi!

Peki bu nasıl işlemekteydi

Her bir takıma, Go Team uygulaması yüklenmiş halde ve sınırsız internet erişimi bulunan Samsun galaxy tabletler dağıtılmıştı. Go Team uygulamasının GPS navigasyonunu ve bir dizi ipucunu kullanan, müşterilere daha önce kendilerine brifing verilen yer olan Şeyh Muhammed Kültür Merkezi’nden başlayan 14 kontrol noktası gösterilmiştir. İlk görev, 1890 lı yıllarda inşa edilen simgesel nitelikteki Bastakiya bölgesindeki, Dubai’nin en eski yerleşim yerlerinin keşfedilmesiydi. Tüm ekiplerin, 1787 yılında inşa edilen Dubai’deki en eski bina olan Al Fahidi kalesindeki Dubai Müzesine gitmeden önce hurda malzemelerden nasıl halı yapıldığına dair geleneksel Arap halısı yapımı dersi alması gerekmekteydi.

Bu tarih dersinin ardından, ekipler Bur Dubai Pazar yerinde yerel giysilerin giyileceği görevler ve yakınlardaki camilerde gerçekleştirilecek fotoğraf çekim görevleri için serbest bırakılmışlardı. Daha sonrasında geleneksel bir tekneyle küçük körfezin öbür tarafında geçmeleri gerekmekteydi; işte suyun bu tarafında para konuşmaktaydı ve onları bir ömür boyu saklayacakları hediyelik ve hatıra eşyalarla baş başa bırakacak şekilde Dubai’deki altın ve baharat çarşılarındaki en iyi fiyatlara doğru yönlerini değiştirmek zorunda kalmışlardı. Ekipler, fotoğraf çekimi, alışveriş görevleri ve önemsiz soruların sorulması gibi belirli aktivitelere katılmış bulunmaktadırlar.

Tüm Örnek Çalışmalar