Stepping Up a Gear with Formula One Team Spirit

12 Mar 2014 tarihinde yayınlandı

Hazırlık & Planlama

Ekip kurma etkinliği, düz bir karton plakadan kendi Formula One arabalarını nasıl işaretleyeceklerini, etiketleyeceklerini ve bundan çeşitli parçaları nasıl keseceklerini açıklayan planlarla birlikte bir kitapçık almasıyla başlamıştı. Ekipler, kokpit, Motor bölümü, sağ ve sol paneller ile eşikler, motor kaputu, aracın burun kısmı, ön ve arka kanatçıklar gibi parçaların yapımında heyecanla çalışmaktaydılar.

Yapım Aşaması- Ekip ruhunun Geliştirilmesi

Parçaların imalatı tamamlandıktan sonra ekipler, kartondan tekerlekleri, ana gövde şasisi üzerindeki dingillere taktılar. Daha sonra ön dingile bağlanan direksiyon parçaları test edilmiş ve artık aracın tek bir unsura ihtiyacı vardı– süslenmeye! Her ekibin arabasını süslemek için, balonların ve DDB logolarının yanı sıra yarışa özgü çeşitli alet edevat da kullanılmıştı. Bu durum, ekiplerin yarış güvenliği için uygun şekilde hazırlanmaları sağlamak adına bir aidiyet duygusu, ekip ruhu ve başarma hissiyatı oluşturmaktaydı.

Yarış başlasın - Ekipler Mücadele ediyor!

Sıralama ve ekip deneyimi hakkında bir bilgilendirmenin ardından bir dizi ısınma yarış başlamıştı. Pit stop’a varıldığında, sürücü değişmekte ve bütün ekip pit stoptan çıkıp yarışa devam etmesi için arabayı 180 derece döndürmekteydi. İşte burası, zaman yönetimi, etkili bir ekip çalışması ve başarıya yönelik sürüşe bağlı olarak zaman kazanılan ya da kaybedilen yerdi. Isınma yarışlarındaki performans, sadece iki takımın finale kalacağı ve tüm takımlar arasında bir tanesinin podyumda şampanya patlatarak başarısını kutlayacağı anlamına gelmekteydi!

Mutlu Müşteri

DDB Worldwide Ltd. Finans Müdürü, Geok Pin Tan, “Falt Out Formula One, herkesin katıldığı ve kazanmaya odaklandığı benzersiz ve yenilikçi bir ekip kurma etkinliğidir. Yapım aşamasından dekorasyona, bilgilendirme toplantılarında ısınma yarışlarına kadar, ortaya çıkan takım ruhunu hissedebiliyorsunuz ve aynı zamanda final yarışı da tüm katılımcılar için bunun unutulmaz bir etkinlik olmasını sağlıyor” şeklinde düşüncelerini belirtmektedir.

Flat Out Formula One hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız

Tüm Örnek Çalışmalar