Organizasyonel Değerlere Odaklanma

24 Nis 2015 tarihinde yayınlandı

Home Retail Group’dan gelen katılımcılar, Catalyst Global’in benzersiz konferans etkinliği Boom Time ile adrenalin pompalayan bir müzik yaparken çok eğlenmişlerdi. Bu bulaşıcı, ortam ısıtıcı etkinlik, Home Retail konferans salonunun birden renkli, hızlı, herkesi içine alan, heyecan verici ve enerji dolu bir orkestraya dönüşmüştü!

THome Retail Group içinden bir ekip, Catalyst Global’in interaktif iş oyunu olan Creative Juice ‘e katıldı. Ekipler, organik meyve suyu kullanarak, lojistik sorunlarla boğuşan, uluslararası teslimatları olan ve bu sıkı teslim sürelerinin baskısı altında planlama yapma zorluklarıyla karşı karşıya kalan bir küresel meyve suyu firmasının bir bölümünü canlandırmaktadırlar. Ekip, kendisine sağladığı diğer bütün faydalarının yanı sıra, bir dizi karmaşık dağıtım sorununu çözmek için Creative Juices etkinliğinden birlikte çalışarak, şirket değerleri, proje yönetimi, stratejik planlama, iletişim ve farklı fonksiyonların işbirliği halinde çalışması gibi hususları da kavramış bulunmaktadır.

Ekipler, en popüler ekip kurma aktivitelerinden biri olan Flat Out Pyramid’de dev bir piramit oluşturmak amacıyla, sahip oldukları ortak vizyon ve hedeflerle stratejik planlama, network oluşturma ve problem çözme konuları da dahil olmaktadır.

“Asya Home Retail Group, İdari Müdürü, Anthony Sutcliffe; 

“Bir organizasyon olarak, hep bir sonraki adımın arayışı içinde ve işimizi ileri doğru taşıma durumu halindeyiz ve bunun önemli bir parçası da farklı zihniyetleri yerleştirilmesi ve bu sayede kültür değişiminin gerçekleştirilmesidir olup bunu da organizasyon içinde uygulamak istediğimiz bir dizi değerler etrafında yapmaya karar verdik. Bunlar bizim hedeflerimizdi. Bunlar geçtiğimiz birkaç gün içinde gerçekleştirdiğimiz etkinliklerle kesinlikle karşılanmış bulunmaktadır. Etkinlikler esnasında çok büyük bir enerji vardı, değerlerimiz etrafında pek çok aktivite gerçekleştirildi ve bu kesinlikle inanılmaz derecede başarılı bir etkinlikti” şeklinde düşüncelerini belirtmektedir.”

Tüm Örnek Çalışmalar