IHG yönetim ekibi iletişim üzerine odaklanıyor

3 Tem 2017 tarihinde yayınlandı

Çok uluslu İngiliz konaklama şirketi, Intercontinental Group, gerçekleştirdiği en son liderlik konferansında, etkili iletişim ve müşteri hizmetleri konularının altını çizmek amacıyla Catalyst Takım kurma etkinliklerinden Bridging the Divide etkinliğini kullanmış bulunmaktadır.

Rollerin Dağıtılması ve Sorumluluklar

Ekipler köprünün çeşitli bölümlerinde görev alacak şekilde ayrılmışlardır. Kendilerini görevlendirildikleri kısmı yapabilmeleri amacına yönelik olarak inşaat kılavuzları, malzemeler ve araçlar verilmiştir. Hızlı bir şekilde birbirinden farklı görevler dağıtılmış olup, inşaat planının net bir şekilde ortaya çıkarılabilmesi için kaynaklar ona göre değerlendirmeye alınmıştır. Her bir ekip, kendi kısmı için olan panı yapıp diğer ekip de bu planı uygulayacağından köprünün başarısı için bu kısım hayli önem taşımaktadır.

coffee themed business game

Planlama & İnşaat

Bir saat sürsince ekipler kendi planlarını anlatmakta ve uçların birbirine denk gelmesi için binanın birleşme kısımlarına işbirliği yaparak çalışmaktadırlar, köprüde özellikle tasarlanmış açılar ve yükseltiler bulunduğundan bu hiç te kolay olmamaktadır. Ekipler, veri değişimi yapmak ve ve elde ettikleri bilgileri netleştirip doğrulamak adına "Email gelen kutuları" ve "Çağrı Merkezleri" gibi eldeki tüm iletişim araçlarının tamamını kullanmaktadırlar.

Bölümlerin Birleştirilmesi

Sona yaklaştıkça ekipler artık nihai detayları netleştirmek için iyice hızlanmakta köprünün son noktalarını bir araya getirmektedirler. Teslimat zamanı geldiğinde, ekipler ellerindeki proje olan köprüyü kendi planlarına göre yaptıklarını onaylayan "müşteriye" teslim etmektedirler. Köprü büyük bir heyecanlar bir araya agetirilmekte olup bazı kısımalr istenildiği gibi yapılamadığından büyük kahkahalara neden olmaktadır.

Köprünün test edilmesi

Kazanılan deneyimlerin paylaşıldığı kısa bir bilgilendirmenin ve öğleden sonraki temel konuların ardından, ekipler köprünün yapısını test etmek için odaya geri gelmektedirler. IHG Greater China İdari Müdürüne uzaktan kumandalı kamyonu köprü üzerinde kullanma onuru verilmiştir. Katılımcıların alkışları eşliğinde kamyon başarıyla turunu tamamlamış ve bu inanılmaz bir sevinçle karşılanmıştır.

Birlikte çalışarak neler başarılabileceğini gösteren bir anı olarak kalması sebebiyle, katılımcılar bu muhteşem köprü önünde birlikte hatıra fotoğrafı çektirmişlerdir.

Tüm Örnek Çalışmalar