Beat the Box in 9 Countries - Continental Engineering Services

9 Ülkede Beat the Box

Yayınlandı 23 Eyl 2016

Continental Engineering Services, 9 ülkedeki 11 şehirde, 1188 çalışanının katılımıyla, dünyaca ünlü “Beat the Box” ekip kurma aktivitesiyle, CES Departmanının 10. Yılını kutlamaktadır.

Alman otomotiv devi Continental’in parçası olan, Continental Engineering Services CES Departmanının 10. Kuruluş yılı nedeniyle, Catalyst Global ekip kurma etkinliği firmaları ağına dahil olan üyeler tarafından organize edilen, 9 ülkede, 11 şehirde, 1188 katılımcıyla gerçekleştirilecek dünyaca ünlü “Beat the Box” etkinliği tertip edilmişti. Beat The Box etkinliğinde, her bir ekibe, içinde bir dizi kilitli kuru bulunan kilitli bir alüminyum kutu verilmektedir. Ekiplerin kutuyu açmaları ve daha sonra da içinden çıkan bir dizi bulmaca ve gizemi çözerek diğer kutuları açmaları gerekmektedir. Buradaki esas amaç, grubun karşısına çıkan gizemi kolektif bir şekilde çözüme kavuşturması ve kendisine verilen zaman içinde bunu başarmasıdır!

Continental için bu aktivite, bir James Bond filminden çıkmış sahne gibiydi. Continental Engineering Services GmbH, İdari Müdürü, Bernd Neitzel, tüm katılımcıların bu aktivitede yer almasını teşvik eden bir oyunculuk performansıyla aktiviteyi başlatmıştı. Görevini açıklıyordu. CES Departmanının ana sayfası James Bond’un baş düşmanı tarafından ele geçirilmişti. Burada katılımcıların görevi, James Bond’un baş düşmanı kötü kahraman Ernst Stavro Blofeld tarafından ele geçirilmiş olan CES Departmanının ana sayfasının kurtarılmasını sağlamaktı. Blofeld, tüm firmanın kayıtlarını 90 dakika içinde silmekle tehdit ediyordu! Bu felaketin önüne geçmek için grubun kodu kırması ve ana sayfayı kurtarması gerekmekteydi.

Dünyanın her yerinden, Meksika, Şangay, Bangalor, Vesprem, Timosoara, Frankfurt,Nürnberg, Regensburg, Ingolstadt, Toulouse ve Auborn Hills gibi 11 lokasyondaki 1188 katılımcı, bu kodu kırmak için çalışmaya başlamıştı. Her bir ekip, kendi kutularını açmak için kendilerine verilen bulmacayı çözmekle meşguldü. Ancak zaman geçtikçe şunu fark ettiler ki, aslında zamana karşı yarışıyorlardı ve bu gizemi çözmek için diğer ekiplerle işbirliği yapmaları gerekmekteydi. Akıllı yaratıcı düşünme, takım çalışması ve işbirliği sayesinde, kod kırılmış ve ana sayfa da kurtarılmıştı.

Continental’den gelen katılımcılar, bu etkinlikle çok eğlendiklerini ve daha önce hiç birlikte çalışmadıkları diğer şehirlerdeki insanlarla işbirliği yapmayı öğrendiklerini belirttiler. Bu genel olarak; departmanların bir merkezde değil de farklı yerlerde bulunduğu kapalı çalışma ortamlarında çalışmak durumundaki ekipler için sıklıkla söylenirdi ve çoğunlukla bu sebeple en iyi uygulamaların paylaşılması da ihmal edilmekteydi. Yönetim, Beat The Box etkinliğinin, bu önemli konuyu vurgulamak adına deneyime dayalı bir öğrenme aracını kullanmanın harika bir yolu olduğunu fark etmişlerdi. Bu etkinlik, ortak bir hedef doğrultusunda, uluslararası operasyon departmanlarının birbiriyle “oynaması” için büyük bir fırsat sunmaktaydı. Bu paylaşılan deneyimin etkilere uzun vadede geleceğe de yansıyacaktı.

Beat the Box, Catalyst Global'in Almanya'daki ortağı Spielgstelter'in kurucuları Markus Ruese ve Rene Wittek'in parlak fikridir.  Beat the Box, tüm dünyaya,sadece Catalyst Global Network tarafından dağıtılmaktadır.

Küresel bir etkinlik organize etmek veya kendi bölgenizdeki bir distribütöre ulaşmak için lütfen aşağıdaki adreslerden irtibata geçiniz: info@catalystglobal.com.

Tüm Örnek Çalışmalar