WWF bağlayıcı, heyecan verici müzikli gösteri

3 Nis 2017 tarihinde yayınlandı

Lider Küresel koruma organizasyonu, Dünya Doğa Fonunun WWF, Hong Kong Ofisi, karbon emisyonu konusuna el atmış olup, Hong Kong müzik çiftliğinde tamamen yeniden kullanılabilir BeatsWork müzikli gösterisini gerçekleştirmektedir. Yüzü aşkın katılımcısıyla bu gerçekten de büyük çaplı bir müzikalde gerçek manada bir takım kurma etkinliğiydi!

Neler Yaşandı?

Bütün katılımcılar herbiri yaklaşık kırk katılımcıyı barındıran ufak ekiplere ayrıldı, ve el şaklatma ve belli başlı hareketler yaparak bir dizi ritim pratiği yapmaya başladılar. Hemen akabinde öğrendiklerini de büyük davulllar, tefler, agogobel, inek çıngırakları, marakaslar gibi gerçek aletlerle pekiştirdiler. Ekipler bir takım olarak farklı ritim seviyelerini öğrendi ve bunu uygulamak ve kendi ritimlerini mükemmel hale getirmek amacıyla kendi müzik gruplarına ayrıştılar.

Farklı enstrümanlardan oluşan Müzik grupları kendi eserlerini mükemmel hale getirdikten sonra bir araya gelmişler ve bizim ekibimizdeki müzikli oyun yardımcı personelimiz sessiz mola, beş ritimli mola, vokal molalar, solo molalar ve rumba gibi farklı farklı aktivitelerde performans gösterecek şekilde onları yönlendirmiştir.

Sonuçta da bütün organizasyon yeniden gruplara ayrılarak devasa bir samba ritim orkestrası meydana getirmiş olup inanılmaz derecede heyecan verici, genel katılımın sağlandığı ve ilham verici bir etkinliğe dönüşmüştü.

Sonuçlar

Birbirinden farklı gürültü çıkarmanın çok ötesinde, WWF oldukça bağlayıcı, heyecan verici bir müzikli gösteriydi! Katılımcılar a şunu gördü ki, ritim yeteneğiniz olmadığını düşünseniz ble yeterince pratik yaparak ve ekip desteğini de arkanıza alarak başarıya ulaşabilirsiniz. Birlikte müzik yapmak ve beraber ritmik bir ses yakalamak bu unutulmaz deneyimde birlik ruhunu meydana getirmişti.

Herşeyden öte, enstrümanların tamamı yeniden kullanılabilir olduğundan, her hangi bir atık ve geri dönüşüm sorunuyla da karşılaşılmamış oldu.

Tüm Örnek Çalışmalar