Singapore 2010 youth olympic games

Olimpik Gençlik Oyunları davul etkinlikleriyle sona eriyor

Yayınlandı 20 Ağu 2010

Yaz Gençlik Oyunları, Singapur'da düzenlenen geleneksel Olimpik Oyunları temel alan uluslararası çapta gençlere yönelik birden fazla spor türü ve kültürel etkinliği bünyesinde barındıran, Olimpik Gençlik Oyunları (YGO) nın ilk etabıdır. Gençlik Oyunlarında, 204 farklı milletten, yaşları 14 ila 18 arası değişen 3.600 atlet yarışmaktadır. Atletler 18'i aşkın farklı yerde 201 etkinlikte, 26 dan fazla sportif faaliyette boy göstermektedirler. 300,00 den fazla izleyiic bu spor etkinliğini izlemektedir. Sportif faaliyetlerin ötesinde, tam anlamıyla çok kültürlü bir etkinlik haline gelen bu aktivitelerle Singapur a gelen kültürel ve eğitim amaçlı ziyaretçi sayısında da büyük artış gözlemlenmektedir!

Neler oldu?

Hararetli müsabakaların yanı sıra, Olimpiyat Köyünde 200 atlet Catalyst Takım kurma etkinlikleri organizasyonunun BeatsWork etkinliğine katıldı. Birlikte kutlamaların gerçekleştirildiği bu etkinlikte, izleyiciler de aynı zamanda davul çalma etkinliğine davet edildiler. Burada altı çizilen deneyim, Olimpik Ruh ve İdealler altında birbirinden farklı kültürlerin bir araya gelmesiydi.

Jacques Rogge dahi oturumlardan birine katıldı ve onu dahi kısa bir süreliğine oyunun tam ortasına aldılar!

Elde edilen sonuçlar

Programın sonunda, 2000 den fazla katılımcı BeatsWork oturumlarına iştirak etmişti. Katılımcılar birlikte davul çalmanın oluşturduğu birleştirici ruhun farklı bir kültür oluşturduğunu kanıtlamışlardı.

Tüm Örnek Çalışmalar