Think Art

Takımlar renk teorisini, kontrast ve artistik stili öğrenmekte ve sonrasında da bir 3D sanat eseri yapmaktadırlar.

1.5 - 2 Saatler
Kapalı alan ave açık alan
Katılımcı
4 - 200

Hakkında

Bütün ekiplere, siyah ve beyaz ile temel renkteki boyalara ilaveten tuvalleri niteliğinde olacak olan 3 boyutlu bir nesne verilmektedir. Ekipler, kontrast, artisitik stil ve renk teorisi hakkında temel bilgileri keşfetmektedirler. Renkler ile duygularımız ve hislerimiz arasındaki ilişki hakkında bilgi sahibi olmaktadırlar. Ekipler bir müşteri profili üzerinde karar vermekte ve sonrasında da bunu renk olarak nasıl göstereceklerini tespit etmektedirler. Uygun artistik stile karar vermekte, taslak bir plan hazırlamakta ve sonasında da sanat eserlerini boyamaya başlamaktadırlar. Eser tamamlandıktan sonra, katılımcılar, profilini çıkardıkları müşterinin özellikleri hakkında görüş alışverişinde bulunarak sanat eserlerinin etrafında dolaşmaktadırlar.

Öğrenme ve gelişim sonuçları

Think Art etkinliğinde katılımcılar, renkler ve duygular arasındaki ilişki hakkında bilgi sahibi olmaktadırlar. Eğlenceli ve tartışma çıkarır şekilde müşteri profili oluşturmaya katılımcıları yönlendirmektedir. Bir müşteri profili bir sanat formunda gösterildiğinden yaratıcılık da ortaya çıkmaktadır. Ekiplerin başarılı olabilmesi için bireylernin birbirini dinlemesi gerekmekte, farklı fikirlere saygı göstermesi gerekmekte ve belli bir zamana süresi içerisinde ortak bir konsensus üzerinde mutabakata varmaları gerekmektedir.

Bu aktivitenin içinde yer almak gerçekten mükemmel bir deneyimdi! Oldukça sakinleştirici ve ilgi çekici bir etkinlik olup, sanatı anlamayı kolaylaştıran, bir sanat eseri yaratmanın ne demek olduğunu anlatan ve aynı zamanda çalışanların birlikte işbirliği içinde birbirini daha iyi tanımalarına ve harika şeyler yaratmalarına olanak sağlayan en iyi yöntemdir diyebiliriz.

Request a Quote