Personel entegrasyon günü için deneyimsel iş oyunu

5 Tem 2018 tarihinde yayınlandı

Şirketler, neden personelleri için entegrasyon günleri düzenlemelidir?

Çalışanların çeşitli faaliyetler aracılığıyla entegrasyonu organizasyonun verimliliğini arttırır. Bu bir gerçek. Bunun nedeni, birbirlerini daha iyi tanıyan ve sadece işte değil, farklı durumlarda nasıl davrandıklarını bilen insanlar daha verimlidir. Daha iyi bir ilişkileri var ve birbirleri hakkında daha fazla bilgiye sahipler. Bir şekilde, işte de doğal olarak meydana gelen çeşitli durumlarda birbirlerine güvenebilirler.

The Tree of Life Experiential Business Game

Endişeleriniz nelerdi?

Katılımcı sayısı açısından düzenlediğim en büyük oyundu. İki farklı organizasyonda iki kez yaptım ve bu tamamen farklı iki deneyimdi. İlk seferinde gerçekten endişelendim - yaklaşık 130 ya da 150 kişi vardı. Oyun yurtdışında İngiltere’de oynandı. Katılımcılar tüm kıtalardandı. Homojen bir ekip değildi, ama insanlar bir şekilde birbirlerine bağlıydılar.

Birçok şüphe vardı. Öncelikle oyun tamamen İngilizce olarak yapıldı, fonksiyonel ekipler farklı ülkelerden ve kıtalardandı. Yani evet, endişelerim vardı. Ancak oyun sırasında bu endişelerin tamamen gereksiz olduğu ortaya çıktı. Başlangıçta, işler yavaş ilerler ve sonra o dinamik aşama gelir ve herkes koşmaya, kart taşımaya ve bilgi toplamaya başlar. Her masa - er ya da geç - bir stratejiye karar verir. Bazı liderler doğal bir şekilde ortaya çıkar. Bu tam bir kaos.

The Tree of Life Experiential Business Game

Neden The Tree of Life'ı tercih ettiniz?

Çeşitli toplantılar düzenlemeye alışkınım,bazı fiziksel aktiviteler, sporlar içeren entegrasyon günleri diyebiliriz. Kuşkusuz onlar da bir şeyler öğrenmeye yardımcı olurlar ve faydalıdırlar. Ancak ilk önce oyunlar benim için bir keşifti, çünkü ekip entegrasyonu sağladılar ve ikinci olarak şahsen organizasyon için çok önemli olduğunu düşündüğüm alanları ele aldılar. Gerçekten etkilendim. The Tree of Life oyunu, her bir şirketin yaşadığı entegrasyon ve farklı yönlerin ve aşamaların bir birleşimidir.

Benim için, The Tree of Life oyununda açıkça görülen kilit unsurlar çalışanların katılımı ve hedeflere ulaşmaya odaklanmasıdır. Çok hızlı bir şekilde tüm liderlik becerileri ve yeterlikleri belirginleşir. İnsanlar çok hızlı bir şekilde rollerine bağlı kalıyorlar ve daha sonra oyunun yeniden yapılandırılması sırasında işyerinde, ofiste ve oldukça sık karşılaşılan durumlarda gerçek hayata kolayca aktarılabilecekleri yüksek düzeyde enerji sergiliyorlar.

The Tree of Life Experiential Business Game

The Tree of Life, bir şirketin dışında da uygun mu?

Evet. The Tree of Life'ı bir şirket dışı için yönettik. Oyunda 110 kişi yer aldı. Her şey kusursuz bir şekilde planlandı ve oyun temel saha dışı hedefin tutarlı bir unsuru olarak düzenlendi. Şu anda son zamanlarda lider olarak katıldığım şirket için en önemli şeyler hakkında uzun uzun konuştuk ve hedefimiz, değerlerimiz, önceliklerimiz ve ulaşmak istediğimiz vizyon gibi temel şeyleri tartıştık.

Daha sonra tüm personele sunduğumuz vizyon - bir yönetim ekibi olarak paylaştığımız - Double Payback olarak adlandırıldı. Oyundaki son görev, geçtiğimiz tüm aşamalardan sonra, skoru ikiye katlamaktı. Oyun fevkalade iyi gitti ve sonunda üçe katlamayı başardığımız enerjiyle oynandı. Kuruluşun hedeflerine odaklanıp önceliklerini anlaması halinde, zaman baskısı altında bile işleri çok hızlı bir şekilde tamamladığına ve yalnızca bir vizyon varsa sonuca ulaşabileceğine inanması çok güzeldi; işi ikiye katlamak harika bir vizyondur ve hatta daha da iyisini yaparak başlangıç puanını daha da artırabilir ve hatta üçe bile katlayabilir. Çok yüksek bir özgüven dozu. Eğer tüm organizasyon aynı hedefe odaklanırsa, her şeyi başarabiliriz.

Tüm Örnek Çalışmalar