Bank Yahav birlikte çalıştı ve yaratıcılığını konuşturdu

30 May 2019 tarihinde yayınlandı

Brifing

İsrail'in önde gelen finansal ürün ve hizmetleri Bank Yahav, İsrail'deki Royal Beach Eilat'ta yapılacak yıllık konferansı için yaratıcı bir ekip kurma etkinliği arıyordu.

Temel Hedefler

 1. Eğlenceli ve ilgi çekici
 2. Son derece etkili
 3. Ortak yaratıcı ve yenilikçi düşünce
 4. Etkili iletişim becerilerini geliştirmek
 5. Ekip dinamikleri

  Ekiplerin şirket mesajlarını veya konferans temalarını dinamik, dikkat çekici film fragmanlarına dönüştürdüğü deneyimsel ekip etkinliği olan Blockbusters seçildi.

  blockbusters creative team building activity

  O gün neler oldu?

  Katılımcılar, sahne ve renkli kostümlerle dolu bir Hollywood sahnesi gibi dekore edilmiş konferans salonuna girdiler. Ekipler, net bir olay örgüsü, uygun arka plan müziği ve Eilat peyzajının zemininde belirli bir temanın etrafında bir film fragmanı üretmeleri gerektiğini öğrendiler.

  Etkinlik başladı ve her takım planlama yaparak ve senaryo taslağı hazırlayarak zaman geçirdi. Rollere karar verdiler ve sorumluluklar belirlendi. Daha sonra katılımcılar seçilen temaya göre kostüm giydiler. Takip eden bir buçuk saat boyunca, takımlar yönetmenlik, fotoğrafçılık, oyunculuk, düzenleme ve senaryo yazarlığı dahil olmak üzere film fragmanının yapımına katıldılar. Son dakikalarda, takımlar film fragmanlarını düzenlemeyi bitirmek ve sunmak için acele ettiler.

  Kısa bir aradan sonra katılımcılar son Oscar töreni için odaya geri döndüler. Katılımcılar, her bir takım tarafından üretilen fragmanları büyük bir heyecan ve gururla izlediler ve ekip çalışmalarının başarısını kabul ettiler. Fragmanları izledikten sonra katılımcılar en iyi film fragmanını seçtiler ve kazanan açıklandı.

  blockbusters oscar ceremony team building israel

  Sonuç

  Blockbusters büyük bir başarıydı. Katılımcılar, eğlenceli ve akılda kalıcı bir etkinlikle ofis dışında birbirleriyle iletişim kurdular. Katılımcılar, sınırlı bir süre içinde birlikte hızlı bir şekilde öğrenmeleri ve birbirleriyle iletişim kurmaları gerektiğini anladılar. Bir film fragmanı yapmak yaratıcı yenilikçi düşünce gerektirdi ve takım dinamikleri üzerine baskı uyguladı. Tüm katılımcılar baştan sona ilgiliydiler. Katılımcıların tamamı, yaşamları boyunca hatırlayacakları harika bir deneyim yaşadıklarını belirttiler.


  Tüm Örnek Çalışmalar