meditainment at royal bank of scotland

Royal Bank of Scotland farkındalığa zaman ayırıyor

Yayınlandı 17 May 2018

Royal Bank of Scotland, stres seviyesini düşürme ve stres yönetimi konularına odaklanmak amacıyla bir program arayışı içerisindeydiler. Bu takım kurma etkinliğinin, pozitif bir yaklaşım oluşturması, zihne odaklanması ve soluk alma tekniklerini göstermesi gerekmekteydi. Firma yetkilileri aynı zamanda grubu bir araya getirenortak bir deneyim niteliğine sahip bir takım kruma etkinliği programı seçme konusunda arzuluydular. Meditainment onlar için mükemmel çözümdü.

MMeditainmentCatalyst Global in sektör liderlerinden Welmind Media ile işbirliği halinde araşatırmalarını gerçekleştirip tasarlamış olduğu, 30 dakikalık bir meditasyon programıdır. ..

O gün neler oldu?

Birmingham daki Uluslararası konferans merkezinde, Royal bank of Scotland ticari bankacılık direktörleri büyük ekran üzerinde bazı medidatif görsellerin olduğu karanlık konferans odasına geçtiler. Herkes yerini aldığında video gösterimi sonlandırıldı. Gruba nazik ve eğlenceli esneme egzersizleri yaptırıldı.

Daha sonra katılımcılardan parlak oylama çubuklarını ellerine almaları istendi. Tüm dikkatler katılımcıların içinden sadece bir tanesini seçecekleri 16 meditatif destinasyonunyer aldığı ekrara doğrultulmuştu. Katılımcıların hepsi self motivasyona odaklı Dağ İnzivası programını seçtiler.

meditainment royal bank of scotland

Meditasyon esnasında katılımcılardan gözlerini kapatmaları, arkalarına yaslanıp rahat bir pozisyonda oturmaları istendi. Katılımcılar sakin bir halde bu deneyimin keyfini çıkarırken rahatlatıcı bir meditatif ses odada yankılanıyordu. Ses kaydındaki sessiz kısımalrda, oda tamamen saf bir sessizliğe bürünmüştü.

Meditainment aktivitesinin sonunda, insanlar yaşadıkları bu deneyimi ve farkındalık dolu anları yakınındakilerle konuşuyorlardı. Katılımcılar, hemen sonraki konferans gündemine katılım için oldukça rahatlamış bir haldeydiler.

Tüm Örnek Çalışmalar