Samsung, Red Alert ile Ekip Dinamiklerini keşfetti

Yayınlandı 6 May 2019

Samsung Türkiye İnsan Kaynakları Müdürü, Ciler Ay ile Röportaj


Bugün Red Alert Ekip Kurma aktivitesine kimler katıldı?

Yeni mezunlar, son sınıf öğrencileri ve yüksek lisansını yapan öğrenciler.

Neden Red Alert'i tercih ettiniz?

Samsung teknoloji sektöründe faaliyet göstermektedir. Red Alert katılımcılarımız tarafından daha önce hiç tecrübe edilmemiş kişiye özel konsepti ile teknoloji temelli bir ekip kurma oyunu.

Oyunun beğendiğiniz bir özelliği var mı ya da içindeki belirli bir oyun?

Keşif, keşfediyoruz ve tümüyle o heyecanı çok seviyorum. Sizi düşünmeye itiyor ve problem çözme yeteneklerinizi geliştiriyor. Aktivitelerarasında bir yerden bir diğer nokatya geçerken ekip dinamiklerini keşffetmeye yardımcı olması. Ülkeleri bulduğumuz oyunu sevdim.

2. Katılımcı

Genelde takım younlarında kazanana odaklanırız fakat bu oyunda kazananın kim olduğunu kimse bilmiyor. Her kutuda spesifik bulmacalar vardı. Bizim kutumuzda diğer takımların kutularından farklı oyunlar vardı. Bu da kendi yaptıklarınızı diğer takımların yaptıklarıyla karşılaştıramayacağımız anlamına geliyor. Bu yüzden takımlar arasında bir yarış yoktu fakat grubun tamamının başarıya ulaşmasına yardımcı oldu. Ortak bir iş yapmayı ve bütünleşmeyi çok iyi öğretti. Çok hoşuma gitti.

3. Katılımcı

Beğendim çünkü farklı fonksiyonları bir arada barındıyor olması hoşuma gitti. Sıradan bir kaçış oyunundan ziyade hepsinin bir kutuya sığdırılmış olması ve her birinin farklı noktalara çıkıyor olması nece en güzel kısmıydı.

4. Katılımcı

All the activities were great for me too. I realised that I was excited about the next puzzle while trying to solve the current one! Thinking ... What will be next? What will be next? There were different activities which addressed different people's skills in the team. Bence de bütün aktiviteler bayağı güzeldi. Oynarken de şunu farkettim acaba bir sonraki ne olacak bir sonraki ne olacak diye merak ettim! Takımda bulunan her bir kişinin yeteneklerine uygun farklı aktiviteler vardı.

Red Alert oyunundan bir çıkarım yaptığınızda mesajınız ne olurdu?

Oyunun sonunda "Kendi görevlerimizin ve ekibimizin dışında neler olup bittiğiyle de ilgilenmeliyiz, rakibimizle de iletişim halinde olmalıyız ve nihayetinde büyük resmi görmeliyiz." mesajını çok net veren bir oyun.

Red Alert oyunundan öğrendiğiniz en önemli şey nedir?

3. Katılımcı

Burdan aslında öğrendiğim en önemli şey ekip oyunu olmasıydı ve diğerlerinin bireysel yetenekleriydi. Aslında hepimizin farklı yeteneklere sahip olduklarına şahit oldum. Her oyunda bir başka kişi öne çıktı. Bence en iyi öğrettiği şey buydu "Ekip Çalışması".

2. Katılımcı

Bunu yapan ekibe çok teşekkür ediyorum - harika zaman geçirdim.

Tüm Örnek Çalışmalar