How the West Was Won Serco

Küresel Yönetim Ekibi için Unutulmaz bir Mücadele

Yayınlandı 5 Ara 2013

Serco, küresel yönetim ekibini “Wild, Wild West” e aktararak, temel mesajlarını vermiş ve eğlenceli, katılımcı ve unutulmaz bir görevle öğrenme sürecini gerçekleştirmiştir.

Arka plan

Sercoinsanları, süreçleri , teknoloji ve varlıkları çok daha etkili bir şekilde geliştiren bir hizmet ve dış kaynak kullanımı firmasıdır. Serco, 70,000 den fazla çalışanıyla, sayısı 30 u aşkın ülkede, devletlere ve özel müşterilerini kritik görevler içeren hizmetler sağlamaktadır.

Sürdürülebilir gelişime kendini adamış bir firma olarak Serco, sorumlu ve sürdürülebilir bir işletmeyi tanımlayan prensipleri, “Responsibility 2 Opportunity [Sorumluluktan Fırsata] başlıklı konferansın merkezine yerleştirmiştir.

Serco Güence Müdürü, bir yandan birlikte eğlenceli vakit geçirebilecekleri ve farklı disiplinlerle operasyon bölümlerinin de etkinliğe dahil olabileceği, diğer yandan da küresel yönetimlerinin temel taahhütlerini keşfetmeleri için ortak bir ortam ve deneyim yaratacak bir iş oyunu aradıklarını Catalyst’e bildirdi.

Catalyst'in Seçilmesi ve How The West Was Won

Barbican’daki bir etkinlik esnasında yönetim ekibimizden bir kaçıyla görüşme imkanı bulan Güvence Müdürü, “Onlarla konuşur konuşmaz neyi aradığımı anladıklarından ve bunu gerçekleştirebileceklerinden emindim” şeklinde düşüncelerini belirtmektedir.

Birçok hedefine uygun geldiğinden, hep birlikteHow the West Was Won etkinliğini, Serco konferansı için seçtik. Aynı zamanda bu etkinliği bize uyarlamak için de birlikte çalıştık:

  • ve dört adet özel başlık belirledik.
  • Belirli bir çerçeve dahilinde yapılandırılmış geri bildirim saptandı.

Etkinlik günü geldiğinde

How The West Was Won etkinliği, Serco'nun iki günlük konferansının ilk gününün öğleden sonra oturumunda gerçekleştirilmişti.

How The West Was Won etkinliği, delegelerimizin sabah oturumunda öğrendiklerini uygulamaları için basit ve eğlenceli bir ortam sunmaktaydı ve akabinde Vahşi Batı temalı akşam yemeğine geçilmekteydi. Elde edilen geri bildirimler daha sonra ikinci günün sabahında kullanılmıştı, burada; oyunda neler olduğuna dair genel bir gözden geçirme ve mevcut iş uygulamalarına yönelik benzerlikler ele alınmış ve bu sayede işi daha ileri seviyelere taşımak amacıyla ne gibi eylemlerin gerçekleştirilebileceği de tanımlanabilmişti.”Serco aktiviteyi tanımlamaktadır.

Yatırımın Geri Dönüşü

Etkinliği gerçekleştirmemizin ardından Serco firması How The West Was Won etkinliğinin

  • firmanın vermek istediği mesajın tüm delegelere net bir şekilde iletilmesine yardımcı olduğunu ve yeni bir iş çerçevesi ortaya koymak için bir sıçrama tahtası niteliğnde olduğunu söylemiştir.
  • Bu etkinlik, konferans sonunda delegelerin yeni bir yönetim çerçevesinin daha kapsamlı bir şekilde ortaya çıkışını başlatmak için izlenebilecek taahhütlerde bulunmasına olanak sağlamıştır.
Size verilen kısa bir brifingin ardından, üzerinde uzun bir süre konuşulacak eğlenceli bir deneyim yaşatmış oldunuz. How The West Was Won firmanın iletmek istediği mesajları profesyonel ancak oldukça eğlenceli ve katılımcı bir şekilde iletmiştir. Göndermiş olduğunuz yardımcı personel tüm doğru mesajların oluşturulması ve iş hayatında bunlara ilişkin benzerlikle kurulması konusunda mükemmeldi. Aynı zamanda, benim talep etmiş olduğum gereksinimleri karşılamak üzere oyunu şekillendirme konusunda göstermiş olduğunuz esneklik te bir o kadar rahatlatıcı nitelikteydi.Serco, Catalyst Teambuilding'de
Tüm Örnek Çalışmalar